Wojciech "Jaszczur" Olszański w białoruskiej telewizji, chwalił Łukaszenkę. Jest komentarz polskich służb

Patostreamer z zarzutami ws. siania nienawiści Wojciech Olszański i współpracujący z nim Marcin Osadowski wystąpili na antenie białoruskiej reżimowej telewizji Biełaruś-1. - Chcielibyśmy prosić was o wybaczenie za tych przestępców, bo tylko tak ich należy nazywać, że oni studiują w Polsce za nasze pieniądze i bez naszej woli - mówił Olszański. Na występ w białoruskiej telewizji zareagował rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

W mediach społecznościowych profil WarNewspl opublikował fragment wywiadu, jaki udzielili białoruskiej telewizji Biełaruś-1 Wojciech Olszański i Marcin Osadowski. Znani patostreamerzy krzyczeli "Niech żyje prezydent Alaksandr Łukaszenka w zdrowiu i długim panowaniu".

- Kłamstwo i manipulacje w oficjalnym przekazie Warszawy wychodzą na jaw. Polscy patrioci, którzy nie mogą już patrzeć na poczynania swoich polityków, poprosili o wybaczenie za działania Dudy i Morawieckiego. Polacy przyznają, że polskie władze prowadzą antybiałoruską politykę - mówi prezenterka programu. 

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Następnie pojawia się fragment z dwoma patostreamerami. - Chcielibyśmy prosić was o wybaczenie za tych przestępców, bo tylko tak ich należy nazywać, że oni studiują w Polsce za nasze pieniądze i bez naszej woli - mówił Olszański.

- Gdybyśmy jutro z Marcinem przejęli władzę w Polsce, to złapalibyśmy też całą siedzibę tzw. Belsatu i zapakowaliby ich w stalowe pręty i delikatnie wywieźlibyśmy ich na Białoruś, żeby przypadkiem oni nie powiedzieli, że zrobiliśmy im jakąś krzywdę - dodał Jaszczur.

Żaryn o występnie Olszańskiego w białoruskiej telewizji. "Kolejny Polak wykorzystywany przez reżim"

Do występu członków Kamractwa w białoruskiej telewizji odniósł się rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Znany z prorosyjskich wypowiedzi i radykalizmu W. Olszański, któremu prokuratura postawiła szereg zarzutów, włącza się w działania agresywnej białoruskiej propagandy przeciwko Polsce" - napisał Żaryn.

Zobacz wideo Cichanouska: Nie może być wolnej Białorusi bez wolnej Ukrainy

Dodał, że "Olszański, kreując się na "polskiego patriotę", przekonuje w reżimowej telewizji na BLR, że Polacy czują się ofiarami antyrosyjskiej i antybiałoruskiej propagandy władz RP i mają jej dość".

Zdaniem rzecznika ministra-koordynatora służb specjalnych wyemitowane przez telewizję reżimu Alaksandra Łukaszenki wypowiedzi Olszańskiego uwiarygadniają kłamstwa Mińska, prezentujące Polskę jako zagrożenie. Tezy takie są wykorzystywane przez reżim do manipulowania społeczeństwem.

"Olszański to kolejny Polak wykorzystywany przez reżim białoruski w propagandowych działaniach przeciwko RP" - stwierdził i dodał: "jego wypowiedzi eksponowane są m. in. przez D. Bieliakowa, który promował wcześniej insynuacje szerzone przeciwko Polsce przez E. Czeczkę, M. Mikołajka i M. Miśtala".

W sierpniu Olszańskiemu przedstawiono zarzut publicznego nawoływania do waśni na tle narodowościowym i znieważenia członków narodu żydowskiego z powodu przynależności narodowościowej. Sąd Rejonowy w Ostródzie - jak opisywała bydgoska "GW" - odrzucił jednak wniosek prokuratury o zastosowanie wobec Olszańskiego tymczasowego aresztu. Niedługo później "Rzeczpospolita" ujawniła, że Olszański chce założyć partię polityczną i złożył już wniosek o jej rejestrację.

Więcej o: