Mława. Kobieta śmiertelnie potrącona przez dwa samochody. Jednym z nich kierował policjant

Nie żyje Ukrainka potrącona przez dwa samochody w miejscowości Michalinowo (woj. mazowieckie). Kobieta przechodziła przez ulicę w niedozwolonym miejscu. W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Mławie. Jedno z aut, które potrąciło 47-latkę, prowadził policjant.
Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

Według informacji, jakie przekazała Polskiej Agencji Prasowej Prokuratura Rejonowa w Mławie, do wypadku doszło w niedzielę 11 września wieczorem w Michalinowie (woj. mazowieckie, pow. mławskim) na tzw. starej siódemce. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że obywatelka Ukrainy wracała z zakupów i przechodziła przez ulicę w niedozwolonym miejscu.

Mława. Kobieta śmiertelnie potrącona przez dwa samochody. Jednym kierował policjant

Kobieta, przechodząc przez jezdnie, została potracona przez dwa jadące w dwóch przeciwnych kierunkach auta. 47-latka zginęła na miejscu.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Jak przekazała Prokuratora w Mławie samochód, który jako pierwszy potrącił kobietę, prowadził funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Policjant był po służbie i jechał prywatnym autem. Natomiast drugim samochodem, uczestniczącym w wypadku, kierował mieszkaniec Mławy.

Obaj kierowcy byli trzeźwi. Na miejscu wypadku dokonano szczególnych oględzin, zabezpieczono zwłoki i oba samochody oraz wszystkie ślady, które zostały ujawnione. Prokuratura Rejonowa w Mławie przekazała, że zabezpieczono również rejestrator video z samochodu policjanta.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, przy czym postępowanie to prowadzone jest jako własne prokuratury, aby uniknąć zarzutu braku obiektywizmu.

Więcej o: