Tatry. W najwyższych szczytach spadł śnieg. Był widoczny z Zakopanego

W nocy z niedzieli na poniedziałek w Tatrach pojawił się śnieg. Biały puch pokrył najwyższe szczyty, które są widoczne z Zakopanego. Termometry na Łomnicy pokazały już sześć stopni poniżej zera, porywy wiatru wyniosły tam powyżej 100 km/h.

W Tatrach śnieg pojawił się na wysokości powyżej 2500 m n. p. m. Należy więc pamiętać, aby sprawdzać warunki pogodowe, ilekroć wybieramy się w góry. W najbliższych tygodniach przydadzą się na pewno ciepłe ubrania.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Tatry. Śnieg w najwyższych rejonach

Przymrozki w Tatrach pojawiają się już teraz wczesnym rankiem. Po północnej stronie mogą się utrzymywać nawet przez cały dzień. Szczególną ostrożność trzeba zachować w pobliżu cieków wodnych, ponieważ mogą tam występować oblodzenia. W nocy 11 na 12 września na Kasprowym Wierchu minimalna temperatura w nocy wynosiła 1,3 st. C. W najbliższych dniach nie zapowiedziano opadów śniegu w Tatrach - przekazuje "Tygodnik Podhalański".

Niżnie Rysy z lewej i Rysy z prawej w TatrachKompletnie pijany turysta spadł z Rysów. Cudem przeżył

Tatry. Co warto zabrać ze sobą podczas wyprawy w góry?

Pogoda w górach robi się coraz bardziej zimowa. Planując wycieczkę w rejony górskie, warto więc zabierać ze sobą ciepłą kurtkę, rękawiczki oraz ocieplane spodnie. Nie zapominajmy też o latarce czołowej, która ułatwia wspinanie się po górach, tym bardziej że dni stają się coraz krótsze. Nie zapominajmy też o raczkach turystycznych, które wyjątkowo się przydają podczas pokonywania oblodzonych lub zasypanych śniegiem tras. Warto zabrać też powerbank, mapę czy folię NRC. Jeśli wybieramy się w góry, warto zainstalować aplikację Ratunek, która w razie jakiegokolwiek wypadku umożliwia kontakt z Ochotniczymi Służbami Ratowniczymi. Planując wędrówkę, weźmy pod uwagę przede wszystkim nasze możliwości i znajomość gór, nie wybierajmy wymagających szlaków bez odpowiedniego przygotowania czy zaznajomienia się z trasą.

Śmigłowiec TOPRTatry. Piorun raził dwóch turystów. Nie żyje 33-latek

Więcej o: