Potęgowo. Ukradł fotopułakę - teraz zdjęcia mieszkania złodzieja trafiają do urzędników

Mieszkaniec gminy Potęgowo w województwie pomorskim ukradł fotopułapkę... i zabrał ją do domu. Teraz do urzędników trafiają zdjęcia jego mieszkania.

Osoba z gminy Potęgowo przywłaszczyła sobie fotopułapkę. Urzędnicy opublikowali jedno ze zdjęć, które urządzenie zrobiło w mieszkaniu złodzieja. "Zwracamy się z prośbą do osoby, która przywłaszczyła sobie fotopułapkę będącą własnością gminy" - napisali urzędnicy na Facebooku.

Zobacz wideo Lubuska policja rozbiła mafię śmieciową

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Niedźwiedź w rejonie Babiej GóryBabia Góra. Fotopułapka uchwyciła niedźwiedzia. Czy to Puszek? [WIDEO]

Pomorskie. Skradziona fotopułapka wysyła zdjęcia z domu złodzieja

Urzędnicy, zamiast od razu powiadomić policję, dali złodziejowi szansę na zwrot urządzenia. Miał na to czas do 9 września. Później kradzież miała zostać zgłoszona odpowiednim służbom.

Na zdjęciu opublikowanym w mediach społecznościowych widać telewizor, meblościankę i naczynie z niebieskimi zdobieniami. Chociaż zdjęcie nie jest wyraźne, to na pewno ułatwia identyfikację złodzieja.

Tarnów. Ukradł fotopułapkę, ale ta zdążyła zrobić mu zdjęcie. Policja szuka 'geniusza zbrodni'Ukradł fotopułapkę, ale ta zdążyła zrobić mu zdjęcie. Szuka go policja

Jak działa fotopułapka? Mężczyzna zabrał ją do domu

Fotopułapki mają pomagać w namierzeniu osób łamiących prawo. Są skuteczne m.in. w identyfikowaniu osób wyrzucających śmieci w nieprzeznaczonych do tego miejscach. Urządzenia są wyposażone w rejestrator audio-wideo działający na czujnik ruchu, który uruchamia migawkę, kiedy w pobliżu ktoś się pojawia. Kamera może wykonywać zdjęcia i krótkie materiały filmowe.

Mieszkaniec województwa pomorskiego nie jest pierwszą osobą, która zabrała fotopułapkę do swojego domu. W miejscowości Nowe Żukowice niedaleko Tarnowa mężczyzna również ukradł fotopułapkę. Urządzenie zdążyło zrobić zdjęcie złodzieja. Po opublikowaniu jego zdjęć w internecie złodziej sam zgłosił się na policję, gdzie przyznał się do dokonania kradzieży.

*********

Więcej o: