Potęgowo. Ukradł fotopułakę - teraz zdjęcia mieszkania złodzieja trafiają do urzędników

Mieszkaniec gminy Potęgowo w województwie pomorskim ukradł fotopułapkę... i zabrał ją do domu. Teraz do urzędników trafiają zdjęcia jego mieszkania.

Osoba z gminy Potęgowo przywłaszczyła sobie fotopułapkę. Urzędnicy opublikowali jedno ze zdjęć, które urządzenie zrobiło w mieszkaniu złodzieja. "Zwracamy się z prośbą do osoby, która przywłaszczyła sobie fotopułapkę będącą własnością gminy" - napisali urzędnicy na Facebooku.

Zobacz wideo Lubuska policja rozbiła mafię śmieciową

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Pomorskie. Skradziona fotopułapka wysyła zdjęcia z domu złodzieja

Urzędnicy, zamiast od razu powiadomić policję, dali złodziejowi szansę na zwrot urządzenia. Miał na to czas do 9 września. Później kradzież miała zostać zgłoszona odpowiednim służbom.

Na zdjęciu opublikowanym w mediach społecznościowych widać telewizor, meblościankę i naczynie z niebieskimi zdobieniami. Chociaż zdjęcie nie jest wyraźne, to na pewno ułatwia identyfikację złodzieja.

Jak działa fotopułapka? Mężczyzna zabrał ją do domu

Fotopułapki mają pomagać w namierzeniu osób łamiących prawo. Są skuteczne m.in. w identyfikowaniu osób wyrzucających śmieci w nieprzeznaczonych do tego miejscach. Urządzenia są wyposażone w rejestrator audio-wideo działający na czujnik ruchu, który uruchamia migawkę, kiedy w pobliżu ktoś się pojawia. Kamera może wykonywać zdjęcia i krótkie materiały filmowe.

Mieszkaniec województwa pomorskiego nie jest pierwszą osobą, która zabrała fotopułapkę do swojego domu. W miejscowości Nowe Żukowice niedaleko Tarnowa mężczyzna również ukradł fotopułapkę. Urządzenie zdążyło zrobić zdjęcie złodzieja. Po opublikowaniu jego zdjęć w internecie złodziej sam zgłosił się na policję, gdzie przyznał się do dokonania kradzieży.

*********

Więcej o: