Lubelszczyzna. Atak na policjantów, jeden z nich jest poważnie ranny

Czwartkowa interwencja policjantów z Tomaszowa Lubelskiego zakończyła się atakiem na nich. Mężczyzna, wobec którego interweniowali policjanci, wyciągnął nóż i zadał ciosy funkcjonariuszom. Jeden z nich nadal jest w szpitalu z poważną raną ręki.

Do ataku na policjantów doszło w czwartek po południu przy ulicy Kościuszki w Tomaszowie Lubelskim (woj. lubelskiej). Funkcjonariuszy wezwano do leżącego na chodniku mężczyzny. Kiedy udzielali mu pomocy i próbowali ustalić jego dane, mężczyzna stał się agresywny. Wyjął nóż i zaatakował policjantów, raniąc ich dotkliwie.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak Brytyjczycy odbiorą Kamilę jako nową królową?

Jeden z funkcjonariuszy użył broni służbowej i zranił mężczyznę w nogę. Następnie obezwładniono go i przewieziono do szpitala. Napastnikiem był 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna odpowie za czynną napaść na funkcjonariuszy policja z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara do 10 lat więzienia. 

Życiu policjantów nie zagraża niebezpieczeństwo. Jeden funkcjonariusz opuścił szpital jeszcze w czwartek po opatrzeniu ran. Drugi został przetransportowany do lecznicy w Lublinie ze względu na poważną ranę ręki.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: