Tarnowskie Góry pod wodą. "Jak w Titanicu!" Powódź błyskawiczna zalała ulice i budynki [WIDEO]

Powalone drzewa, zalane drogi i piwnice, brak prądu, kilkaset interwencji straży pożarnet - tak wygląda wstępny bilans nawałnic, które przeszły nad województwem śląskim. Najbardziej ucierpiały Tarnowskie Góry. Deszcz sparaliżował miasto.

Początek miesiąca zaczął się słonecznie, jednak od czwartku (8 września) pogoda jest mniej łaskawa, o czym przekonali się mieszkańcy Tarnowskich Gór (woj. śląskie).

"Ulewy i burze poczyniły wczoraj w mieście i powiecie wiele szkód. W samych Tarnowskich Górach strażacy otrzymali około 350 zgłoszeń, wieczorem i w nocy wyjechali najczęściej do zalanych podwórek i piwnic blisko 300 razy" - podaje w komunikacie na Twitterze magistrat miasta. 

Zobacz wideo Jaką pomoc dla powodzian oferuje państwo?

Tarnowskie Góry. Przez miasto przeszły nawałnice. "Jak w Titanicu!"

Woda zalała m.in. budynki mieszkalne, autobusy komunikacji miejskie, a także drogi. - Każda ulewa to dla mieszkańców stres. Studzienki nie dają rady. Nie inaczej było dzisiaj. Nie umiałam wyjechać z domu, żeby odebrać córkę - relacjonuje jedna z użytkowniczek portalu gwarek.com.

W sieci pojawiło się nagranie, które pokazuje skutki ulewy. "Dzisiejsza nawałnica przejdzie do historii. Czegoś takiego w Tarnowskich Górach dawno nie było. Mieszkańcy wysyłają nagrania" - podaje lokalny serwis informacyjny, udostępniając wideo. Internauci przyrównują widok do tąpiącego się Titanica. Zwracają uwagę, że to efekt wszechobecnej "betonozy" i deficytu zieleni. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Radar burz - czwartek 8 czerwcaGdzie jest burza? Nawałnice zmierzają nad południe i centrum Polski

Tarnowskie Góry zalane. Zewsząd korki. Samochody utknęły na rondzie Ranoszka

Jak donosi tygodnik "Gwarek", rondo Ranoszka zostało kompletnie zalane i zablokowane. "Ze wszystkich stron utworzyły się korki. Na rondzie utknęło kilka samochodów. Kierowcom i pasażerom z zalanych aut pomagali policjanci i strażacy" - czytamy. 

Ulewy na śląsku. Blisko 600 zgłoszeń z regionu

Problemy wystąpiły w całym województwie śląskim. Do godziny 21 strażacy przyjęli blisko 600 zgłoszeń z regionu. "W związku z burzami i opadami 8 września straż pożarna na terenie woj. śląskiego do godz. 21:00 odnotowała 580 zgłoszeń. Najwięcej: Tarnowskie Góry 285, Zabrze 78, Myszków 48, Bytom 47, Gliwice 40. Wiatr przewracał drzewa, grad uszkadzał samochody, woda wdzierała się na ulice i do budynków mieszkalnych" - cytuje komunikat rzeczniczki śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Anety Gołębiowskiej Bytom Nasze Miasto.

Koń utknął w studzience, pomogli strażacyZabrze. Koń wpadł do studzienki i utknął. Pomogli strażacy [ZDJĘCIA]

Więcej o: