Andrzej Duda weźmie udział w zwołanej przez Bidena wideokonferencji ws. Ukrainy

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w dzisiejszej wideokonferencji przywódców krajów Zachodu na temat sytuacji na Ukrainie. Informację taką potwierdził korespondentowi Polskiego Radia Wojciechowi Cegielskiemu prezydencki minister Jakub Kumoch.

Prezydent Andrzej Duda przyleciał właśnie do Senegalu i połączy się z przywódcami krajów Zachodu z Dakaru.

Zobacz wideo Płk rez. dr Łukasiewicz: To nie gospodarka, a to, co się dzieje na polu walki, wpłynie na decyzje Putina

Andrzej Duda weźmie udział w wideokonferencji ws. Ukrainy. "Wsparcie do zwycięstwa"

- Prezydent Duda zapewne podkreśli jedną rzecz, która jest za każdym razem przez niego podkreślana: że Polska nie ma żadnego zmęczenia wojną, zmęczenia Ukrainą. Polska będzie wspierać Ukrainę aż do ostatecznego zwycięstwa, aż do momentu, kiedy rosyjskie wojska zostaną wyparte z terytorium Ukrainy - powiedział Jakub Kumoch na pokładzie rządowego samolotu, który właśnie wylądował w Dakarze.

Prezydent Białorusi Alaksandr ŁukaszenkaBiałoruś rozpoczęła manewry tuż przy granicy z Polską

Wcześniej korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski informował, że na 16.30 polskiego czasu prezydent USA zwołał wideokonferencję na temat Ukrainy. Wezmą w niej udział przywódcy krajów grupy G-7, szefowie NATO, Unii Europejskiej, a także prezydenci Polski i Rumunii.

Narada odbędzie się bez udziału mediów. W pierwszej fazie wojny na Ukrainie prezydent Joe Biden regularnie organizował telekonferencje z sojusznikami z G7 i NATO. W wielu z nich brał udział prezydent Andrzej Duda. Dokładna lista uczestników dzisiejszej konferencji na razie jest nieznana. Po zakończeniu spotkania spodziewany jest komunikat Białego Domu.

60 . posiedzenie Sejmu IX kadencjiSenat zrobił to, czego PiS w Sejmie nie ogarnia (łamiąc prawo)

Więcej o: