Gdzie jest burza? Do Polski zbliża się cyklon Peggy. Uwaga na gwałtowną zmianę pogody

Cyklon Peggy nadchodzi. Słoneczna pogoda nie potrwa długo - w czwartek przepowiadanych jest wiele gwałtownych zjawisk pogodowych. Meteorolodzy IMGW wydali ostrzeżenia. Groźnie może zrobić się szczególnie w południowej połowie Polski.

"Wyż, który od wielu dni zapewniał nam dobrą, stabilną pogodę, słabnie i odsuwa się na północny wschód kontynentu. Jego miejsce na mapach synoptycznych Europy zajmują cyklony atlantyckie" - pisze portal fanipogody.pl w czwartek 8 września. Ma to związek ze zbliżającym się cyklonem Peggy. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali szereg ostrzeżeń, zwłaszcza dla południowej Polski. 

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Cyklon Peggy nadchodzi do Polski. Gdzie jest burza?

Czwartek może okazać się bardzo ciepły, szczególnie na południu i południowym zachodzie Polski. Jak podaje portal, pierwsze burze zaczną rozwijać się w czwartek w godzinach okołopołudniowych. Synoptycy IMGW podają na Facebooku, że wyładowania wystąpią przede wszystkim na południu i zachodzie Polski. Ich zdaniem burze będą się pojawiać "głównie w późnych godzinach popołudniowych i wieczorem". W tym czasie wystąpią także silne opady deszczu, których suma lokalnie może osiągnąć nawet 35 mm. Do tego porywy wiatru mogące osiągnąć 80 km/h, a lokalnie także grad

W nocy "burze występować będą na południu i zachodzie kraju i będą kontynuacją burz powstałych w godzinach późno popołudniowych i wieczornych". Nocnym wyładowaniom także będą towarzyszyć silne opady deszczu, porywy wiatru i grad. 

Więcej aktualnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

IMGW ostrzega w czwartek przed burzami i ulewami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał wiele ostrzeżeń na czwartek. Od Szczecina, przez Poznań, Łódź, Gorzów Wielkopolski, Wrocław, Częstochowę, Kraków, Rzeszów i Nowy Sącz obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami i burzami z silnym deszczem. W czwartek informowaliśmy już zresztą o powodzi błyskawicznej, która ma miejsce w stolicy województwa lubuskiego.

Synoptycy IMGW przygotowali także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla północnej Polski - od Słupska po Trójmiasto.

Więcej o: