Poznań. Pierwsza w Polsce eksmisja księdza z domu zakonnego. Komornik wszedł do celi ks. Woźnickiego

Komornik przy pomocy ślusarza wszedł do celi księdza Michała Woźnickiego. To pierwsza tego typu eksmisja w Polsce.

O księdzu Michale Woźnickim zrobiło się głośno, gdy w mediach pojawiło się nagranie z pielgrzymki, na którym słychać, jak duchowny tłumaczy wiernym, kto ma pierwszeństwo w toalecie. W czwartek 8 września komornik z pomocą ślusarza wszedł do domu, w którym mieszkał duchowny.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ks. Michał Woźnicki Poznań. Ks. Michał Woźnicki pobity pałką teleskopową przez salezjanina

Poznań. Eksmisja ks. Michała Woźnickiego

Eksmisję księdza na bieżąco relacjonuje "Gazeta Wyborcza". "Komornik przy pomocy ślusarza wszedł do celi ks. Michała Woźnickiego z Poznania. Pierwsza w Polsce eksmisja księdza z domu zakonnego staje się faktem" - napisał na Twitterze dziennikarz Piotr Żytnicki, publikując nagranie z zajścia.

Jak czytamy na stronie dziennika, w czwartek przed godziną 8 przed bramą domu zakonnego "zebrali się wyznawcy księdza", by wspólnie modlić się przed eksmisją. Następnie duchowny miał zarządzić spacer do kawiarni. - Stawiam każdemu jedną kawę i ciastko, bo jestem ubogi - powiedział, jak cytuje "Wyborcza".

Cały tekst pt. "Pierwsza w Polsce eksmisja księdza z domu zakonnego. Jesteśmy na miejscu" możesz przeczytać na stronie "Gazety Wyborczej"

Parafia św. Barbary w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne) Biznes w parafii św. Barbary w Warszawie. Wynajem miejsc parkingowych

Kim jest ks. Michał Woźnicki?

Jak pisaliśmy, ks. Woźnicki od lat jest skonfliktowany z zakonnikami. Duchowny kwestionuje bowiem reformy II Soboru Watykańskiego, a papieża Francuszka nazwał heretykiem.

Choć w 2018 roku został wydalony ze Zgromadzenia Salezjańskiego i obowiązuje go zakaz odprawiania mszy czy udzielania sakramentów, nadal organizował msze w pokoiku domu poznańskiego zgromadzenia, łamiąc przy tym także pandemiczne obostrzenia.

W 2021 roku w Sądzie Rejonowym w Poznaniu nakazał duchownemu wyprowadzkę z Domu Saleznajów w Poznaniu. 17 czerwca minął wyznaczony przez komornika termin wyprowadzki.

Zobacz wideo Dlaczego księża milczą w sprawach patologii w Kościele?
Więcej o: