Ostrów Mazowiecka. 31-latek trafił do szpitala bez dłoni. Policjanci szukali jej w lesie

Policjanci z Ostrowi Mazowieckiej dostarczyli do szpitala odciętą dłoń 31-letniego mężczyzny. Znaleźli ją w lesie. Za "wzorową postawę wykraczającą poza standardowe obowiązki" otrzymali list pochwalny.

Do zdarzenia doszło 22 sierpnia w Ostrowi Mazowieckiej. Dyżurny komendy dostał zgłoszenie, że do szpitala trafił mężczyzna z amputowaną dłonią. Lekarze poprosili, by ją dostarczyli. Policjanci w trybie natychmiastowym pojechali na miejsce, z którego karetka zabrała ofiarę. W lesie w pobliżu drogi W627 odnaleźli kawałek ciała 31-latka.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Uciekając przed policją, przejechał pod opuszczającymi się zaporami

Ostrów Mazowiecka. Policjanci przywieźli do szpitala odciętą dłoń

"Policjanci zachowali zimną krew i zabezpieczyli dłoń w foliowej torebce z wodą, aby ją jak najszybciej przewieźć do ostrowskiego szpitala, gdzie 31-latkowi udzielana była niezbędna pomoc medyczna" - czytamy w komunikacie KPP w Ostrowi Mazowieckiej. 

Funkcjonariusze przekazali Polsat News, że ze względu na dobro poszkodowanego oraz jego rodziny, nie udzielają informacji o szczegółach zdarzenia i stanie zdrowia mężczyzny. 

Zdjęcie ilustracyjneOstrów Mazowiecka. Zabójstwo 35-latka w salonie gier. Cztery osoby w areszcie

W zamian za dłoń podziękowanie i wyrazy uznania

Transport kończyn nie należy do codziennej praktyki policjantów, dlatego też szybka reakcja ostrowieckich funkcjonariuszy spotkała się z dużym uznaniem. Na początku września otrzymali pismo od dyrekcji szpitala z podziękowaniem "za wzorową postawę wykraczającą poza standardowe obowiązki". 

"Funkcjonariusze swoją postawą pokazali, że w każdym momencie są przygotowani na niestandardowe interwencje. Swoim postępowaniem i reakcją na zaistniałe wydarzenia udowodnili, że najważniejsze dla nich jest niesienie pomocy oraz zapewnienie bezpieczeństwa dla obywateli" - czytamy w liście.  

Podziękowania od dyrekcji szpitalaPodziękowania od dyrekcji szpitala Fot.: KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Więcej o: