Warszawa. Proces ws. zabójstwa 21-letniego radnego. To ojciec podejrzanej, a nie służby, znalazł nóż

Proces ws. śmierci Igora K., młodzieżowego radnego Lublina, ruszył 31 maja. 21-latek zginął od ran kłutych. Ojciec podejrzanej o zabójstwo znalazł w mieszkaniu córki nóż, którym mogła dokonać zbrodni. Jak się okazało, główny dowód został włączony do akt sprawy dopiero po trzech miesiącach.

Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 kwietnia 2021 roku w budynku przy ulicy Sarmackiej na warszawskim Wilanowie. 21-letni Igor K. został raniony 15-centymetrowym nożem. Mężczyznę znaleźli na klatce schodowej jego sąsiedzi. - Wyszedł na zewnątrz i próbował wzywać pomocy. Po chwili upadł na ziemię - relacjonowali. Pokrzywdzony zmarł w szpitalu.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Interwencja policji w Krakowie. Policjanci obezwładnili mężczyznę, który chodził po osiedlu z dwoma nożami

Warszawa. Trwa proces ws. zabójstwa radnego. Oskarżoną jest dziewczyna chłopaka

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ursynów, po zbadaniu materiału dowodowego, o popełnienie zbrodni w zamiarze bezpośrednim oskarżyła dziewczynę ofiary - Karolinę B. Akt oskarżenia trafił do sądu 8 kwietnia 2022 roku. 31 maja 2022 roku ruszył proces.

Karolina B. na rozprawy doprowadzana jest z aresztu, w którym przebywa od momentu zatrzymania zaraz po zabójstwie. Wciąż utrzymuje, że zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem. Sąd we wtorek (7 września), na wniosek obrony, wyłączył jawność części rozprawy, na której kobieta składała zeznania.

"Policja i prokuratura się nie spisały". Narzędzie zbrodni znalazł ojciec podejrzanej

- Zasadniczo, jeśli chodzi o kwestie zabezpieczenia śladów, policja i prokuratura się nie spisały - stwierdziła obrona w rozmowie z Polską Agencją Prasową, wskazując m.in. na kwestie narzędzia zbrodni, którego śledczy mieli nie zabezpieczyć.

Narzędzie zbrodni znalazł ojciec Karoliny B. w jej mieszkaniu, gdy już zostało udostępnione przez śledczych. Za radą obrończyń córki, przekazał nóż do sądu. Dowód trafił do akt sprawy. - Znalazłem nóż, nie wiem, czy ten (którym dokonano zbrodni - red.) - mówił na wtorkowej rozprawie. 

Policja. Zdjęcie ilustracyjneZabójstwo noworodka w Wilanowie. 32-letnia matka z prokuratorskimi zarzutami

Kim była ofiara, a kim jest oskarżona?

Igor miał 21 lat. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił też funkcję marszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Był również członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem i posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży.

Natomiast Karolina B. zasiadała w Parlamencie Studentów RP. Skończyła prawo. Zdobyła także licencjat z kryminologii i historii. Trafiła na staż do kilku instytucji centralnych - pracowała w gabinecie jednego z dyrektorów Kancelarii Premiera. Prezesowała fundacji Portia, była wpływową działaczką stowarzyszenia KoLiber. Trenowała szermierkę i brała udział w turniejach szpady sportowej.

Prokuratura - zdjęcie ilustracyjneTymczasowy areszt dla podejrzanej o zabójstwo miesięcznej córki

Więcej o: