Nieoficjalnie o "pilnych" zmianach w TVP Info. Media: W sprawie polityki ma "nieco spuścić z tonu"

Portal Wirtualne Media donosi nieoficjalnie o zmianach, jakie pod rządami Mateusza Matyszkowicza mają zostać wprowadzone w TVP Info. Kanał ma "nieco spuścić z tonu" w relacjonowaniu polityki. Ponadto w serwisach ma być więcej kultury i wiadomości zza granicy.

Jak podają Wirtualne Media, w środę nowy prezes TVP Mateusz Matyszkowicz spotkał się z kierownictwem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - m.in. z jej szefem Jarosławem Olechowskim. Z ustaleń portalu wynika, że podsumowano działalność TVP Info i dyskutowano o zmianach, których "w trybie pilnym" ma oczekiwać Matyszkowicz. 

Zobacz wideo Kurski odwołany. Raś: Bardziej spodziewałem się wymiany premiera

Według portalu TVP Info ma w założeniach "nieco spuścić z tonu" przy relacjonowaniu polskiej polityki. Ponadto od czwartku do piątku co godzinę ma być emitowany serwis zagraniczny. Nowością ma być też emitowany raz dziennie serwis kulturalny. Kulturze ma być poświęcany także czas w "Wiadomościach". 

Zmiana na stanowisku prezesa TVP. Jacek Kurski odwołany

Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. Na stanowisko to powołany został natomiast od razu Mateusz Matyszkowicz - dotychczasowy członek zarządu telewizji publicznej. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel napisał na Twitterze, że "zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy" poprzedniego szefa telewizji publicznej, Jacka Kurskiego.

Ryszard TerleckiTerlecki o Kurskim: Tak wybitny znawca mediów nie zostanie bezrobotny

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP" - napisał Jacek Kurski. 

Z ustaleń Gazeta.pl wynika, że zmiana na stanowisku prezesa TVP oznacza "korektę, a nie rewolucję". "Matyszkowicz był w zarządzie TVP echem Jacka Kurskiego - wtórował 'Kurze' w sprawach mających aspekt polityczny, a sam zajmował się swoją działką. - W praktyce klepał wszystko, co chciał 'Kura' - słyszymy. - Zobaczył, jak wygląda polityka i wybrał karierę u boku Kurskiego - mówi nasz rozmówca" - opisywał Jacek Gądek. Więcej w poniższym artykule.

Mateusz Matyszkowicz w 'Wiadomościach' TVPCo się zmieni w TVP? Odchyły do korekty, bo PiS musi przezimować

Więcej o: