Lubelskie. Dzieci znalaz造 niewybuch, przynios造 go pod blok. Interweniowali saperzy

W miejscowo軼i Be鹵ec dzieci znalaz造 nietypowy przedmiot, kt鏎y przynios造 pod blok mieszkalny. Okaza這 si, 瞠 by to pocisk artyleryjski z czas闚 II wojny 鈍iatowej. Na miejscu pojawili si policjanci oraz saperzy.

W poniedziałek 5 września dzieci przyniosły pod blok w miejscowości Bełżec (woj. lubelskie) znaleziony przez nie pocisk artyleryjski. Jeden z mieszkańców zaniepokojony znaleziskiem, postanowił wezwać policję. Teren został zabezpieczony, mieszkańcy nie musieli zostać ewakuowani. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Rocznica II wojny światowej. To był największy konflikt zbrojny w historii ludzkości

Lubelskie. Dzieci przyniosły niewybuch pod blok mieszkalny

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z Tomaszowa Lubelskiego. Po przeprowadzonych oględzinach znalezionego przedmiotu potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski, który prawdopodobnie pochodzi z czas闚 II wojny światowej. Miejsce w którym znajdował się pocisk, zostało zabezpieczone, wezwano również wyspecjalizowaną grupę sapersko-minerską. Dzieci znalazły pocisk podczas zabawy nieopodal miejsca zamieszkania. Nieświadome zagrożenia przyniosły przedmiot pod blok.

Wielkopolska. Na terenie Puszczy Zielonka znaleziono 21 niewybuchów z II wojny światowejWielkopolska. Znaleziono 21 niewybuchów z II wojny światowej

Jak postępować w przypadku znalezienia niewybuchu?

Policjanci informują, że w tym przypadku nic nikomu się nie stało, jednak w razie znalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy zachować szczególną ostrożność. Tego typu znaleziska nie wolno przenosić, dotykać czy rozbrajać. "Jakiekolwiek manipulowanie przy niewybuchu grozi jego detonacją. Wówczas może dojść do uszkodzenia ciała, a nawet śmierci osoby przebywającej w jego pobliżu" - przekazuje sierżant sztabowy Małgorzata Pawłowska z policji w Tomaszowie Lubelskim.

Jeśli znajdziemy przedmiot przypominający niewybuch, musimy niezwłocznie zawiadomić policję. Gdy znalezisko okaże się niebezpieczne, na miejsce zostaną zawiadomieni mundurowi z jednostki wojskowej.

Skansen Fortyfikacji Ośrodka Oporu 'Jastarnia' - schron SępJastarnia. Ktoś wykopał 27 niewybuchów. Policja odkryła kolejnych 191

Wi璚ej o: