Małopolska. Zostawiła śpiące dzieci w aucie. Policjantom wyjaśniała, że monitorowała je przez kamerę

Małopolscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 20-letniej Laury, która dostrzegła, że dwoje dzieci przebywa w jednym z samochodów na parkingu w Kętach bez opieki dorosłych. Okazało się, że ich mama poszła załatwiać sprawunki, a śpiące dzieci zostawiła w pojeździe.

Do zdarzenia doszło 1 września przed godziną 17 na jednym z parkingów przy ulicy Kościuszki w Kętach w województwie małopolskim. O tym, że dzieci przebywają w samochodzie bez opieki, poinformowała policję jedna z pracownic lokalu gastronomicznego. Choć dzieciom nie groziło przegrzanie, ponieważ w samochodzie były uchylone szyby, to kobieta obawiała się o bezpieczeństwo dzieci.

Zobacz wideo Interwencja policji w Krakowie. Policjanci obezwładnili mężczyznę, który chodził po osiedlu z dwoma nożami

Małopolska. Matka zostawiła dwoje dzieci w samochodzie

Małopolscy policjanci niezwłocznie udali się na parking, gdzie stał samochód. "W chwili gdy mundurowi rozmawiali ze zgłaszającą, podeszła do nich 26-letnia mieszkanka powiatu bielskiego informując, że jest właścicielką pojazdu oraz matką dwóch chłopców w wieku roku i trzech lat" - relacjonuje oświęcimska policja.

Kobieta wyjaśniła, że dzieci zasnęły, więc uznała, że zostawi je w pojeździe - przy czym zaznaczyła, że monitorowała je za pomocą kamery znajdującej się wewnątrz samochodu oraz aplikacji internetowej. Swoje słowa potwierdziła, pokazując mundurowym telefon. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Ciągnik na poluMałopolska. Ciągnik zjechał do rowu i śmiertelnie przygniótł 58-latkał

Policjanci podziękowali 20-letniej Laurze za zawiadomienie policji o zdarzeniu

Policjanci upomnieli matkę dzieci i podziękowali 20-latce za czujność. "Na duże podziękowania za prawidłową reakcję zasługuje pani Laura. Kobieta, widząc małe dzieci bez opieki, natychmiast powiadomiła policję i do czasu przyjazdu funkcjonariuszy zwracała uwagę na ich stan" - czytamy w policyjnym komunikacie. Funkcjonariusze po raz kolejny zaapelowali o to, aby opiekunowie nie pozostawiali dzieci samych w pojazdach. 

PolicjaSolec. 19-latek jechał na dachu. Auto się przewróciło. Kierowca uciekł

Więcej o: