Wielkopolska. Ubranie zapaliło się na 10-latku. Chłopiec ma poparzoną twarz, plecy i rękę

W Wielkopolsce doszło do poparzenia 10-latka. Chłopiec podszedł za blisko kuchenki gazowej, w wyniku czego zapaliło się jego ubranie. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Leczenia Oparzeń w Ostrowie Wielkopolskim.

"Zostaliśmy zadysponowani do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz zabezpieczenia lądowiska LPR na ulicy Polnej w Jutrosinie" - czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku przez OSP Jutrosin. W akcji ratunkowej uczestniczył Zespół Ratownictwa Medycznego w Kobylinie, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Ostrowa Wielkopolskiego oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej Jutrosin.

Zobacz wideo Policjant uratował dławiące się dziecko

Wielkopolska. 10-latek został poparzony. Podszedł za blisko kuchenki 

Do zdarzenia doszło w Jutrosinie w powiecie rawickim w województwie wielkopolskim w poniedziałek około godziny 15. Chłopiec za bardzo zbliżył się do kuchenki gazowej i po chwili zapaliło się jego ubranie. Rodzinie chłopca udało się szybko ugasić ogień i wezwać pogotowie - poinformował dziennik "Super Express".

Doprowadzenie Alana O. do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto w PoznaniuNowe fakty ws. gwałtu 14-latki. Sprawcy mieli romans. Brali razem narkotyki

Poparzony 10-latek został przetransportowano do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń

Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy. - Schładzali oparzenia dziecka opatrunkami hydrożelowymi oraz udzielali wsparcia psychicznego. Mundurowi zabezpieczyli też miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - przekazał lokalnemu portalowi wlkp24.info bryg. Krzysztof Skrzypczak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.

Strażak dodał, że 10-letni chłopiec ma popaloną twarz, plecy oraz prawą dłoń. Dziecko zostało przetransportowane przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Wielkopolskiego Centrum Leczenia Oparzeń znajdującego się w Ostrowie Wielkopolskim.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne)Piła. Budynek szkoły podstawowej zamknięty z powodu skażonej wody

Więcej o: