Słowacja. Ratownicy szukają w Tatrach polskiego turysty. Mężczyzna zdobywał Rysy

Słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe (HZS) już drugi dzień poszukuje polskiego turysty, który nie wrócił ze wspinaczki na Rysy. 57-letni mężczyzna zaginął w sobotę.

O zaginięciu mężczyzny poinformował w sobotę (3 września) wieczorem jego kolega, z którym umówił się na godzinę 17:00, po wędrówce w Tatry Wysokie. 57-latek jednak się nie zjawił, a kontakt z nim był utrudniony, ponieważ nie miał przy sobie telefonu komórkowego. Według przekazanych informacji Polak miał przejść Doliną Złomisk na szczyt Wysoka i kontynuować wyprawę na Rysy. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Słowacja. Ratownicy szukają w Tatrach polskiego turysty

W nocy słowaccy ratownicy we współpracy z polskimi ratownikami TOPR przeszukali okolicę za pomocą dronów, jednak bezskutecznie.

W niedzielę rano (4 września) ratownicy przeszukali zaplanowaną trasę wędrówki zaginionego z powietrza i ziemi, z pomocą psów. Z pokładu śmigłowców zlokalizowali bliżej nieokreślony obiekt, który okazał się być śpiworem. Zaginionego 57-latka nie udało się jednak odnaleźć.

Ratownicy słowackiego Górskiego Pogotowia Ratunkowego w poniedziałek (5 września) wznowią poszukiwania we współpracy z Departamentem Lotnictwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Słowackiej.

Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Słowacja. Koniec z darmowym chodzeniem po Tatrach. Będą opłaty w TANAP

Warunki w Tatrach. Brak zagrożenia lawinowego

W Tatrach szlaki są mokre, błotniste i śliskie, szczególnie w miejscach zacienionych, mogą występować lokalne podtopienia szlaków - podaje portal tatrzański. Turyści na facebookowej stronie "Aktualne warunki w górach" informują jednak, że warunki na szlaku prowadzącym na Rysy są sprzyjające.

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe nie wydało żadnego komunikatu lawinowego.

Niżnie Rysy z lewej i Rysy z prawej w TatrachKompletnie pijany turysta spadł z Rysów. Cudem przeżył

Więcej o: