Małopolska. Ciągnik zjechał do rowu i przygniótł 58-latka. Mężczyzna zmarł na miejscu

W Dziewięciołach ciągnik rolniczy przygniótł kierującego nim 58-latka. Mężczyzna poruszał się po lokalnej drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Śledczy ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Do wypadku doszło w sobotę 3 września w Dziewięciołach w powiecie miechowskim (woj. małopolskie). 58-letni mężczyzna jechał ciągnikiem, po czym stracił panowanie nad maszyną i wjechał do rowu. "Policja ustala przyczyny i okoliczności śmierci 58-latka" - przekazał w niedzielę rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jak wygląda walka z kryzysem klimatycznym na polskiej wsi?

Małopolska. Trwa ustalanie przyczyn wypadku, w którym zginął 58-letni kierowca ciągnika

Policja oraz prokurator ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Zmarłemu mężczyźnie pobrano krew, aby ustalić, czy w trakcie wypadku był trzeźwy.

Podczas trwającego sezonu intensywnych prac polowych dochodzi do wielu wypadków z udziałem rolników. W pierwszym półroczu 2022 roku doszło już do 22 wypadków śmiertelnych podczas pracy na roli - informuje Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Od początku roku zanotowano blisko 6 tys. wypadków w rolnictwie

W pierwszym półroczu zgłoszono 5 862 wypadki podczas pracy na roli. To o 155 mniej niż rok temu w tym samym czasie. Najwięcej wypadków, które spowodowały uszczerbek na zdrowiu, dotyczyło upadków osób (2 259 poszkodowanych), pochwycenia i uderzenia przez części ruchome maszyn i urządzeń (601), uderzenie, przygniecenie czy pogryzienie przez zwierzęta (566 poszkodowanych). Inne zdarzenia dotyczyły 455 poszkodowanych. W pierwszym półroczu zarejestrowano 136 wniosków o jednorazowe odszkodowanie, z tytułu uszczerbku na zdrowiu, który spowodował chorobę zawodową.

Więcej o: