Zabrze. Koń wpadł do studzienki i utknął. Zwierzę uratowali lokalni strażacy [ZDJĘCIA]

Strażacy z Zabrza i Radzionkowa uratowali konia. Zwierzę wpadło do studzienki kanalizacyjnej, z której nie było w stanie wyjść o własnych siłach. "Wielki szacunek i miłość dla was!" - piszą komentujący.

W sobotę 3 września po godzinie 16 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Zabrzu (województwo śląskie) otrzymało zgłoszenie dotyczące zwierzęcia uwięzionego w nieczynnej studzience kanalizacyjnej. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Zabrze oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków.

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! Policjanci i strażnicy miejscy ratują również zwierzęta

Śląsk. Koń wpadł do studzienki, pomogli strażacy. Zwierzę udało się uratować

Po przybyciu na miejsce strażakom ukazał się koń uwięziony w studzience przy ul. Srebrnej. Po zabezpieczeniu terenu, zwierzę udało się wydostać i przekazać właścicielce, która na żywo obserwowała całą akcję. Nadzorujący działania weterynarz podał koniowi środki uspokajające. "Dzięki profesjonalnej i sprawnej akcji ratowniczej podjętej przez strażaków, zwierzę przeżyło oraz nie poniosło żadnych obrażeń" - podkreślają strażacy w komunikacie.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pies (zdjęcie ilustracyjne)Wejherowo. Strzelił do psa sąsiadów z karabinka. Szczeniak nie przeżył

Zabrze. Koń utknął w studzience kanalizacyjnej. By go wydostać, potrzebny był dźwig

Komenda opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z akcji ratowniczej. Widzimy na nich, że do wydobycia zwierzęcia konieczne było wykorzystanie dźwigu i specjalnych pasów. Ostatnia z fotografii napawa jednak optymizmem - koń stoi na własnych nogach.

Komentujący nie kryją wdzięczności. "Tylko na Strażaków można w tym kraju liczyć. Wielki szacunek i miłość dla was!" - pisze jedna z osób, "Jesteście wspaniali! Dziękuję za uratowanie..." - dodaje inna.

Tygrys uwieczniony na fotopułapce na granicy Ukrainy i SłowacjiSłowacja. Służby próbują złapać tygrysa. Zwierzę uciekło z zoo

Więcej o: