Łódzkie. Dwie osoby zginęły w katastrofie małego samolotu. Trwa akcja ratunkowa

W sobotę po godzinie 14 w miejscowości Glina doszło do katastrofy małego samolotu. W wyniku zdarzenia zmarły dwie osoby - pilot maszyny i towarzysząca mu kobieta.

Jak podaje RMF FM, powołując się na informację od dyżurnego wojewódzkiej straży pożarnej, do wypadku doszło w sobotę 3 września o godzinie 14:18. Wypadek miał miejsce na polu we wsi Glina (gmina Wola Krzysztoporska) pod Piotrkowem Trybunalskim w województwie łódzkim

Zobacz wideo Ku przestrodze. Lubuska policja pokazała niebezpieczne wypadki z udziałem pieszych i rowerzystów na przejściach

Dwie osoby zginęły w katastrofie małego samolotu w województwie łódzkim

Mały samolot używany do wynoszenia skoczków spadochronowych spadł najprawdopodobniej podchodząc do lądowania. W wyniku katastrofy zginęły dwie osoby, które były na pokładzie. Ofiarami są pilot maszyny i towarzysząca mu kobieta. 

- Na miejsce zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu strażacy zastali wrak samolotu, który rozbił się o ziemię. Wewnątrz wraku znajdują się dwie osoby. Strażacy odstąpili od działań ratujących życie ze względu na znaczne obrażenia u tych osób. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon u obu. Byli to mężczyzna i kobieta - powiedział portalowi epiotrkow.pl mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Pozostali pasażerowie oddali swoje skoki z samolotu jeszcze zanim doszło do wypadku. Jak podaje portal naszemiasto.pl, na pokładzie miało znajdować się wcześniej do 20 skoczków.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa z udziałem policji i straży pożarnej. Do Gliny, gdzie doszło do katastrofy, jedzie prokurator i komisja badania wypadków lotniczych. 

Więcej o: