Kujawsko-Pomorskie. Duży wyciek gazu w Lisewie. Ewakuowano ludzi w promieniu 300 m

W gminie Lisewo (woj. kujawsko-pomorskie) podczas prac remontowych doszło do uszkodzenia gazociągu. Wyciek gazu jest na tyle poważny, że ewakuowano mieszkańców w promieniu 300 metrów.

Do uszkodzenia gazociągu w Lisewie (powiat chełmiński) doszło w sobotę 3 września. Służby zostały zawiadomione o awarii o godzinie 10:48. Wyciek był na tyle poważny, że zdecydowano o ewakuacji ludzi w promieniu 300 m.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Róża Thun: Ciśniemy, żeby na Rosję zostało nałożone pełne embargo

Do uszkodzenia gazociągu doszło na drodze wojewódzkiej numer 548. - W rejonie ulic Chełmińskiej i Wybudowania Wąbrzeskiego ekipy budowlane prowadziły remont, gdy doszło do uszkodzenia gazociągu - przekazał dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, cytowany przez "Gazetę Pomorską". Do godziny 12 ewakuowano 23 osoby. Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy, pogotowie gazowe i policja. Straż rozstawiła kurtyny wodne, które miały ograniczyć rozprzestrzenianie się gazu. Awaria została już naprawiona.

Miejsce pożaru budynku mieszkalnego przy ul. Jar Czynu Społecznego . Bydgoszcz. Ciąg dalszy ws. tragicznego pożaru. Areszt dla 75-latka

Co zrobić, gdy gaz ulatnia się w budynku?

Jeśli w domu lub w mieszkaniu dojdzie do ulatniania się gazu, należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach.

  • Przede wszystkim należy zamknąć kurek gazowy oraz zawór gazu w mieszkaniu.
  • Nie można włączać, ani wyłączać światła lub innych urządzeń elektrycznych.
  • Pod żadnym pozorem nie wolno zapalać zapałek czy papierosów.
  • Nie używajmy telefonów w miejscu ulatniania się gazu.
  • Należy otworzyć szeroko okna, wyjść na zewnątrz i zawiadomić pogotowie gazowe (nr tel. 992).

Ryzyko wybuchu gazu zmniejsza sprawna wentylacja, coroczna kontrola instalacji i przyborów gazowych. Warto też zadbać o naprawę i konserwację instalacji oraz urządzeń gazowych. Stosujmy też wykrywacze gazu tzw. czujki - ich zakup obejmuje ulga podatkowa.

Wyciek Gazu w Centrum Sportów Wodnych w Parku Olimpijskim w Londynie Londyn. Wyciek chloru na basenie. Trudności z oddychaniem u ewakuowanych

Więcej o: