Łódzkie. Motocyklista zginął po uderzeniu w lisa. Utrudnienia na S14

W województwie łódzkim doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty. Mężczyzna uderzył w lisa, a następnie się przewrócił. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Okazuje się, że to nie jedyne takie zdarzenie w województwie łódzkim w ostatnim czasie. 1 września na drodze w Komorowie w wypadku zginął 26-letni motocyklista.

Do wypadku, w którym zginął motocyklista, doszło 3 września koło godziny 8:20 na drodze ekspresowej S14 w województwie łódzkim między węzłami Konstantynów Łódzki i Retkinia - donosi portal tvn24.pl. - 49-letni mieszkaniec Łodzi uderzył w lisa i się przewrócił. Mimo podjętej reanimacji mężczyzny nie udało się uratować - poinformowała TVN24 podkomisarz Ilona Sidorko z policji w Pabianicach.

Zobacz wideo Wypadek na czeskiej autostradzie. Motocyklista próbował uciec przed policją

Kierowców podróżujących drogą ekspresowa S14 w kierunku Pabianic czekają utrudnienia, obecnie jest ona nieprzejezdna, a policja wyznaczyła objazd. Podróżujący kierowani są na drogę krajową numer 71. Utrudnienia mają potrwać do godziny 14. 

Łódzkie. 26-letni motocyklista uderzył w drzewo. Zginął na miejscu 

Do śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty w województwie łódzkim doszło także 1 września około godziny 16:30 na drodze w miejscowości Komorów w gminie Cielądz. "Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 26-letni kierujący motocyklem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo" - przekazała w komunikacie mł. asp. Małgorzata Lewandowska z Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej. Mężczyzna mimo reanimacji zmarł. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Przejazd kolejowy - zdjęcie ilustracyjneSkierniewice. Dróżniczka zwyzywała mężczyznę. Złamał przepisy

Policja apeluje do motocyklistów o zachowanie ostrożności

"Każdy posiadacz motocykla powinien uzmysłowić sobie, że wysokie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań" - czytamy w komunikacie łódzkiej policji. Funkcjonariusze wymieniają, że wypadki są najczęściej spowodowane niestosowaniem się do przepisów ruchu drogowego oraz przekraczaniem prędkości. 

Zasady niezbędne do zachowania bezpieczeństwa podczas kierowania motocyklem:

  • Kierowca musi panować na pojazdem;
  • Nie może być pod wypływem alkoholu;
  • Motocyklista nie powinien przejeżdżać między pojazdami, ponieważ może zostać niezauważony przez kierowców;
  • Musi sygnalizować zamiar wykonania manewru;
  • Motocyklista musi zachować ostrożność i stosować się do ograniczeń prędkości. 

Kibole napadli na nastolatków z Białorusi, Ukrainy i PolskiWarszawa. Zatrzymano kibola, który zaatakował ukraińskich nastolatków

Więcej o: