Rybnik. Miała 3,5 promila i zakaz prowadzenia pojazdów. Wiozła czwórkę dzieci bez fotelików. Uderzyła w ogrodzenie

Kobieta wsiadła za kierownicę samochodu, mając w organizmie 3,5 promila alkoholu. Pijana matka przewoziła w aucie czworo dzieci. Ich podróż nie trwała długo. Ich pojazd uderzył w ogrodzenie. Jak się okazało, 42-latka miała również zakaz prowadzenia pojazdów. O jej losie zdecydują prokurator i sąd.
Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 18.40 w rejonie ulicy Stawowej w Łukowie Śląskim, w powiecie rybnickim. Według ustaleń policji kierująca samochodem osobowym kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, utraciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w ogrodzenie.

Mieszkanka powiatu rybnickiego podróżowała z czwórką dzieci, które miały odpowiednio: cztery, osiem, dziesięć i trzynaście lat. W wyniku tego zdarzenia ranny został najmłodszy chłopczyk, który doznał ogólnych potłuczeń ciała. Dziecko trafiło do szpitala na obserwację.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Policjanci sprawdzili trzeźwość kobiety. Jak się okazało, 42-latka miała 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo kobieta miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  Ponadto przewoziła dzieci bez wymaganych fotelików. 

Nieodpowiedzialna kobieta została zatrzymana przez policjantów do wytrzeźwienia. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

Więcej o: