Mariusz P., ps. "Maniek" oskarżony o 189 przestępstw. "Pracował na to 16 lat"

Mariusz P., ps. "Maniek" odpowie przed sądem za popełnienie 189 przestępstw. Na swoim koncie ma liczne napady z bronią w ręku, kradzieże, nielegalne posiadanie broni i narkotyków. Z raportu Prokuratury Krajowej wynika, że mężczyzna na swój wynik pracował 16 lat.

Prokurator mazowieckiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Mariuszowi P., ps. „Maniek" zarzucając mu popełnienie 189 przestępstw - poinformowała w piątek (2 września) Prokuratura Krajowa. W komunikacie wylicza szereg kradzieży i napadów. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czescy policjanci zastosowali manewr PIT, by zatrzymać kierowcę pod wpływem narkotyków

Mariusz P. ps. "Maniek" odpowie m.in. za napady na tirowców, kradzieże aut, włamania, narkotyki

Mariusz P. odpowie za liczne napady z bronią w ręku na kierowców TIR-ów, którzy przewozili cenne ładunki, m.in.: kawę, sprzęt elektroniczny, papierosy, złoto, na trasach dojazdowych do Warszawy w latach 1999-2003 r. "Mańkowi" zarzuca się także kradzież samochodów od 2010 do początku 2011 r. oraz w okresie od 2013 r. do połowy 2014 r.

Ponadto prokuratura oskarża mężczyznę o włamania do domów jednorodzinnych w okolicach Warszawy, w tym w Konstancinie-Jeziornie, Kobyłce, Wołominie w latach 2014-2015. Wraz ze wspólnikami wynosił z nich kosztowności w postaci: biżuterii, złota, markowych zegarków, drogich alkoholi.

Do szeregu przestępstw należy również doliczyć nielegalne posiadanie broni i narkotyków.

Dwie kobiety są poszukiwaneNowy Targ. Kobiety okradły seniorkę "na pracownika ZUS". Są poszukiwane

Mariusz P. nie działał sam. Kilkunastu pomagierów też oskarżono

"Dotychczas w toku śledztwa skierowano akty oskarżenia przeciwko kilkunastu współsprawcom Mariusz P. ps. 'Maniek'. W trakcie postępowania zabezpieczono szereg przedmiotów pochodzących m.in. z kradzieży, które zostały okazane ustalonym pokrzywdzonym. Znaczna część przedmiotów została rozpoznana i odzyskana przez pokrzywdzonych" - czytamy w komunikacie prokuratury.

Doprowadzenie Alana O. do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto w PoznaniuNowe fakty ws. gwałtu 14-latki. Sprawcy mieli romans. Brali razem narkotyki

Więcej o: