Katowice. Zaginęła Yulianna Starak. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach 24-latki

Policjanci z Katowic apelują o pomoc w poszukiwaniach zaginionej Yulianny Starak. O zaginięciu 24-letniej kobiety poinformowała matka, która straciła z nią kontakt jeszcze w czerwcu. Yuliannę widziano w różnych miastach w Polsce.

Policja z Katowic  (woj. śląskie) informuje, że  zawiadomienie o zaginięciu 24-letniej Yulianny Starak zostało złożone 17 sierpnia 2022 roku w Gdyni Śródmieście przez matkę. Kobieta przekazała, że po raz ostatni rozmawiała z córką przez telefon w czerwcu. Od tamtego momentu 24-latka nie nawiązała kontaktu z nikim z rodziny. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Katowice. Zaginęła 24-latka. Była widziana w różnych miastach

Poszukiwania zaginionej obywatelki Ukrainy Yulianny Starak prowadzą policjanci wydziału kryminalnego katowickiej komendy miejskiej. Według relacji matka po raz ostatni widziała się z córką w maju 2022 roku w Gliwicach. Później 24-latka miała wyjechać do Warszawy w celu poszukiwania pracy

"Ostatni raz kontakt z zaginioną był w czerwcu 2022 roku podczas rozmowy telefonicznej z matką. Od tamtej chwili zaginiona kobieta nie nawiązała kontaktu z rodziną" - informują katowiccy policjanci. "Jak ustalili katowiccy policjanci, kobieta widziana była w sierpniu 2022 roku w Gdańsku i w Gdyni. Jakiś czas mogła również przebywać w Warszawie" - czytamy w opublikowanym komunikacie

Doprowadzenie Alana O. do Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto w PoznaniuNowe fakty ws. gwałtu 14-latki. Sprawcy mieli romans. Brali razem narkotyki

Więcej informacji z kraju i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Katowice. Rysopis zaginionej obywatelki Ukrainy

Funkcjonariusze opublikowali rysopis zaginionej: ma 176 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, włosy długie czarne, oczy koloru brązowego. Znaki szczególne: na prawym udzie tatuaż głowy lisa. Brakuje danych dotyczących ubioru. 

"Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionej, proszony jest o kontakt z policjantami komendy miejskiej w Katowicach pod nr tel. 47 85 125 55, 47 85 120 00, e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112" - apelują funkcjonariusze.

Po policyjnej kontroli nastolatka musiała oddać prawo jazdyWielkopolska. 14-latki wywołały fałszywy alarm bombowy w Koninku

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Więcej o: