Podręcznik do HiT Wojciecha Roszkowskiego nie obowiązuje w 2089 szkołach [MAPA SZKÓŁ]

Inicjatywa Wolna Szkoła zakończyła akcję tworzenia interaktywnej mapy szkół, w których nauczyciele nie będą korzystać z podręcznika autorstwa profesora Wojciecha Roszkowskiego. Weryfikacji dokonano jedynie na podstawie informacji zawartych na stronach internetowych placówek.

Inicjatywa Wolna Szkoła zakończyła zbieranie informacji niezbędnych do stworzenia interaktywnej mapy szkół z całego kraju. Weryfikacja szkół była prowadzona od 23 do 31 sierpnia. "Na 2336 sprawdzonych szkół, w 2089 nie wskazano książki Wojciecha Roszkowskiego, a tylko 53 zdecydowały się wybrać ten podręcznik" - przekazali członkowie inicjatywy.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ostre słowa Danuty Wałęsy podczas obchodów 42. rocznicy podpisania Porozumienia Gdańskiego

"Szkoła wolna od (s)HIT-u". Opublikowano bazę szkół niekorzystających z podręcznika

Inicjatywa Wolna Szkoła udostępniła interaktywną mapę, na której zaznaczono, które szkoły zrezygnowały z książki. "To dowód odpowiedzialności nauczycieli i nauczycielek, którzy rozumieją, że nie muszą korzystać z żadnego podręcznika, a edukacji nie wolno zastępować indoktrynacją. Mapa pokazuje, że dopóki prawo oświatowe gwarantuje im autonomię, szkoła może opierać się partyjnym naciskom" - przekazano na Facebooku.

Obecnie podręcznik profesora Wojciecha Roszkowskiego do HiT-u można kupić w 3500 placówkach pocztowych w całej Polsce.

'Roztrzaskane lustro' - książka prof. Wojciecha RoszkowskiegoPodręcznik do HiT-u, ale w wersji bez trzymanki. Czytamy Roszkowskiego

Podręcznik miał służyć do nauki nowego przedmiotu

Podręcznik profesora Wojciecha Roszkowskiego miał być wykorzystywany do nowego przedmiotu - historia i teraźniejszość. HiT będzie obowiązywał uczniów w pierwszej klasie szkół ponadpodstawowych (w liceum, technikum i branżowej szkole pierwszego stopnia). Zastąpił przedmiot wiedza o społeczeństwie.

Sama książka od początku wzbudza bardzo dużo kontrowersji. Najwięcej oburzenia wywołał fragment o "hodowli ludzi" i "produkowanych dzieciach", który nawiązywał do in vitro. Wydawnictwo Biały Kruk przekazało informację, że najbardziej dyskusyjne fragmenty zostaną usunięte. Jest to zastanawiające, ponieważ podręcznik trafił już do sprzedaży.

Europosłanka PiS Anna ZalewskaAnna Zalewska: "nigdy nie czytam podręczników"

Więcej o: