Neo-Nówka reaguje na słowa Tuska i zapowiada update skeczu. "Nie doszacowaliśmy poziomu absurdu"

Członkowie kabaretu Neo-Nówka odnieśli się do słów Donalda Tuska, który przywołał jeden z ich skeczy podczas debaty z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Polityk nawiązał w przemówieniu do regulaminu użytkowania ławek w kształcie mapy Polski. Kabareciarze długo nie czekali z odpowiedzią.

Donald Tusk podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie poruszył temat ławek, które pojawiły się już w kilku miastach. Ławki mają "promować Polskę" w 16 miejscowościach w Polsce. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej przywołał kilka z zapisów regulaminu korzystania z ławek.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Siedzieliśmy na najsłynniejszej ławce w kraju [wideo sprzed muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku]

Donald Tusk komentuje ławkę i nawiązuje do Neo-Nówki

Polityk podczas swojego wystąpienia ironizował, że regulamin użytkowania ławki jest poniekąd instrukcją życia w Polsce. - Dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego, w środku kryzysu, Kancelaria Premiera wydała instrukcję obsługi ławki. Nie uwierzycie, ale ławka ma regulamin złożony z 15 punktów. Ja nie jestem z Neo-Nówki, ja czytam dokument. Przeczytam tylko fragmenciki, bo to jest w jakimś sensie instrukcja obsługi życia w Polsce pod tą władzą - mówił Donald Tusk podczas debaty z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Nagranie pojawiło się na Twitterze.

Na słowa Donalda Tuska zareagowali członkowie Neo-Nówki. "Po zapoznaniu się z regulaminem użytkowania ławki patriotycznej, musimy przyznać, że w skeczu 'Wigilia 2022' nie doszacowaliśmy poziomu absurdu w naszym kraju. Oj będzie kolejny update tego skeczu" - napisano na Twitterze. Kabareciarze odnieśli się również do obecnej inflacji. "A jak już pośmieszkowaliśmy, to pamiętajcie, że już jest 16,1 proc." - zakończyli artyści.

Gdańsk, Redaktor Naczelny Gazeta.pl siedzący na patriotycznej ławce"Widać, co siedzi w głowach rządzących". Testujemy najsłynniejszą ławkę

Neo-Nówka wyśmiewa sytuację w Polsce

Donald Tusk wspomniał o Neo-Nówce z powodu nowej wersji skeczu "Wigilia", który zaprezentowali pod koniec lipca podczas emitowanego przez Polsat Festiwalu Kabaretu w Koszalinie. W skeczu kabareciarze poruszali temat panującej władzy, wyborców PiS oraz TVP. Wspominają też o "tępej propagandzie" Jacka Kurskiego oraz o wyborach, które się nie odbyły.

Donald Tusk na Campus Polska PrzyszłościTusk o regulaminie najsłynniejszej ławki w kraju: Przepis prezesa PiS na Polskę

Więcej o: