Pogoda na weekend. Wyż Quintin przyniesie stabilną aurę. Ciepło, ale bez upałów. Sporo słońca

Pogoda w pierwszy wrześniowy weekend będzie zachęcała do spacerów. W większości regionów będzie słonecznie i ciepło - do maksymalnie 25 stopni.

Wyż Quintin z centrum nad północną Skandynawią sprawi, że pogoda w najbliższym czasie będzie stabilna - zapowiadają synoptycy TVN Meteo.

W czwartek zachmurzenie będzie zmienne, z licznymi rozpogodzeniami. Przelotny deszcz popada miejscami na północy i północnym wschodzie kraju. W rejonie Zatoki Gdańskiej mogą wystąpić słabe burze. Temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni w okolicy Suwałk i w rejonach podgórskich, przez 18-19 na Warmii i Mazurach, Podlasiu i Górnym Śląsku, 20-21 w centrum, na północy i na zachodzie Polski, do 22 stopni na Podkarpaciu. Z kierunków północnych powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Grzyby - zdjęcie ilustracyjneGdzie na grzyby we wrześniu 2022? Gdzie jest ich najwięcej? [MAPA]

Piątek ze słońcem. Jedynie na północy i północnym zachodzie Polski spodziewane jest przejściowe, większe zachmurzenie ze słabymi i przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 17-19 stopni w północno-wschodniej części kraju do 20-21 stopni w centrum i na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny.

Zobacz wideo Wrzos hodowany w domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co powinieneś zrobić

Pogoda na początek września. Słoneczny i ciepły weekend

Sobota w prawie całym kraju będzie pogodna - po południu możliwy deszcz w rejonie Kotliny Kłodzkiej. Więcej chmur pojawi się tylko północy i północnym zachodzie. Temperatura wyniesie od 17 stopni w okolicy Suwałk i Helu do 22-23 we Wrocławiu, Warszawie i Katowicach. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z północnego wschodu.

Anomalie wilgotności w PolscePogoda. Początek września z dużym deficytem opadów

W niedzielę będzie na ogół pogodnie. Przelotny deszcz jest zapowiadany tylko dla południowego zachodu Polski. Termometry pokażą od około 18 stopni na północnym wschodzie do 25 stopni na krańcach zachodnich. Słaby i umiarkowany wiatr powieje z północnego wschodu.

Więcej o: