Powrót do szkoły. Polacy przyznali, czego się obawiają - wcale nie drożyzny i strajków [SONDAŻ]

Wśród Polaków przeprowadzono sondaż związany z ich obawami związanymi z nowym rokiem szkolnym. Wyniki są jednoznaczne i okazuje się, że większość badanych wcale nie obawia się wydatków czy strajków. Co budzi największe emocje wśród ankietowanych?

Z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej" oraz  RMF FM wynika, że największe obawy Polaków są związane z pandemią. W związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym Polacy wyrazili największe obawy przed ponownym zamknięciem szkół z powodu COVID19.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Katarzyna Hall: Szkoła powinna mieć możliwość elastycznego reagowania

Rok szkolny 2022/2023. Polacy najbardziej obawiają się nauki zdalnej

Zamknięcia szkół z powodu pandemii boi się 19,7 proc. ankietowanych. 17,1 proc. badanych najbardziej obawia się niedoboru nauczycieli. Przekłada się to również na wysoki wskaźnik obawy przed niską jakością nauczania - wskazało to 15,5 proc. ankietowanych. Problem niedoboru nauczycieli zauważają zwolennicy opozycji - jest to 29 proc. badanych. Z kolei tę samą obawę wykazało 9 proc. osób, które popierają partię rządzącą. 13,5 proc. badanych nie ma zdania na temat zbliżającego się roku szkolnego, natomiast 11,6 proc. ankietowanych nie ma żadnych obaw.

Polacy nie wykazują wielkich obaw przed rosnącymi cenami wyprawki szkolnej. Jedynie 7,4 proc. ankietowanych wykazało tę obawę. Strajku nauczycieli również obawia się mniejsza grupa Polaków, bo jedynie 4,9 proc. Nieco bardziej problematyczna okazuje się integracja z ukraińskimi dziećmi - mówiło o tym 5,2 proc. badanych. Przepełnienia szkół obawia się 1,8 proc. badanych.

Sondaż został przeprowadzony przez United Surveys od 27 do 28 sierpnia na grupie 1000 osób. Wykorzystano metodę CAWI(Computer Aided Web Interview).

Koniec wakacji, czyli zbliża się szkoła i rodzice szaleją. Co można usłyszeć w kolejce do mięsnego? Rok szkolny 2022/2023. Kiedy wypadają dni wolne? Ile ich będzie?

Rok szkolny 2022/2023. Nowy przedmiot w szkołach od 1 września

Reformy w szkole odbędą się już 1 września. Dotyczą zarówno nauczycieli jak i uczniów. Nauczyciele mogą liczyć na podwyżki oraz istotne zmiany w zakresie awansu zawodowego. Uczniowie rozpoczną naukę nowego przedmiotu, jakim jest historia i teraźniejszość. Planowana jest również reforma edukacji dla bezpieczeństwa, w której znajdzie się więcej elementów przysposobienia obronnego. Nowa będzie również matura w przyszłym roku.

Szkoła (zdjęcie ilustracyjne) Nowy rok szkolny. Duże zmiany od 1 września. Dotkną uczniów i nauczycieli

Więcej o: