Początek roku szkolnego. Jaka będzie pogoda? Gdzie 1 września będzie padać deszcz?

Pierwszy dzień roku szkolnego 2022/2023 będzie dość ciepły - temperatura w całym kraju wyniesie około 20 stopni C. W niektórych regionach może popadać deszcz, niewykluczone też burze.

W czwartek 1 września temperatura maksymalna wyniesie od 17 stopni Celsjusza w okolicy Suwałk i w rejonach podgórskich, przez 18-19 na Warmii i Mazurach, Podlasiu i Górnym Śląsku, 20-21 w centrum, na północy i na zachodzie Polski, do 22 stopni na Podkarpaciu.

Temperatura w czwartek 1 września 2022 rokuTemperatura w czwartek 1 września 2022 roku Gazeta.pl

Pogoda na rozpoczęcie roku szkolnego. Czy 1 września będzie padać?

W pierwszym dniu nowego roku szkolnego zachmurzenie będzie na ogół małe i umiarkowane, a tylko okresami duże. Komu może przydać się parasol? Zgodnie z prognozą Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przelotny deszcz popada miejscami na północy i północnym wschodzie kraju. W rejonie Zatoki Gdańskiej mogą wystąpić słabe burze.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Synoptycy IMGW podają, że zjawiska towarzyszące ewentualnym burzom nie powinny być gwałtowne. Możliwe będą opady deszczu do około 10 mm i porywisty wiatr do 55 km/h, lokalnie niewykluczony też niewielki grad. W pozostałych regionach powieje wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północny i północno-wschodni.

Pogoda na piątek - 2 września. Dużo słońca w całym kraju

W piątek 2 września w całej Polsce będzie na ogół słonecznie. Tylko na północy kraju chwilami może pokazać się więcej chmur, ale nie powinno padać. Termometry pokażą maksymalnie od 16 stopni w Suwałkach do 22 na Dolnym Śląsku.

Więcej o: