Warszawa. Śmierć 4-latka na torach. Motorniczy oraz babcia chłopca nie zostali jeszcze przesłuchani

Warszawska prokuratura nadal nie przesłuchała dwóch głównych świadków wypadku, w którym zginał 4-letni chłopiec po tym, jak tramwaj przytrzasnął mu nogę i pociągnął za sobą. Zeznań w sprawie wypadku nie złożyła jeszcze babcia zmarłego chłopca oraz motorniczy, który kierował składem.

Do śmiertelnego wypadku doszło 12 sierpnia około godz. 11:40 na ulicy Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze-Północ. Wtedy drzwi tramwaju linii nr 18, jadącego w kierunku pętli na Żeraniu, przytrzasnęły nogę 4-letniego chłopca. Dziecko podróżowało, razem z babcią. Kobiecie udało się bezpiecznie opuścić pojazd, jednak jej wnuczek został pociągnięty przez tramwaj. Dziecko zmarło.

Zobacz wideo Warszawa. Mężczyzna wyjął broń podczas kłótni na parkingu. Później uciekał przed policją

Warszawa. Prokuratura nie przesłuchała jeszcze babci 4-latka ciągniętego przez tramwaj

Choć do wypadku doszło ponad dwa tygodnie temu, biegli nie zostali jeszcze powołani. Jest to spowodowane tym, że warszawska prokuratura nie przesłuchała jeszcze najważniejszych świadków - motorniczego, który kierował tramwajem oraz babci chłopca - donosi "Super Express".

Motorniczy przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim - jak udało się ustalić dziennikowi w rozmowie z prokurator Katarzyną Skrzeczkowską, rzeczniczką Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga, w takiej sytuacji na przesłuchanie zgodę musi wydać lekarz. Jak już wcześniej pisaliśmy, motorniczy z 14-letnim stażem ma być w złym stanie po wypadku. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Teraz śledczy chcą sprawdzić, czy mężczyzna nie rozmawiał przez telefon, kiedy doszło do tragicznego zdarzenia. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Tramwaje Warszawskie: Tramwaj zahamował po użyciu hamulca bezpieczeństwa

Do tragicznego wypadku na Pradze-Północ odniosły się Tramwaje Warszawskie. Przekazały w komunikacie, że doszło do użycia hamulców bezpieczeństwa. "Z analizy zapisu urządzeń rejestrujących tramwaju wynika, że tramwaj zahamował po użyciu hamulca bezpieczeństwa. Zahamował na dystansie 28 metrów wokoło cztery sekundy" - czytamy w oświadczeniu. 

Gazeta.pl w rozmowie z rzecznikiem Tramwajów Warszawskich Maciejem Dutkiewiczem dowiedziała się, że w pojeździe nie znajdowały się kamery monitoringu - był to tramwaj starego typu. Śledczy zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu znajdujących się w pobliżu miejsca zdarzenia.

Więcej o: