Lubelskie. 35-latek zignorował znak stop i wjechał w samochód. Zmarła 10-letnia pasażerka

W wyniku wypadku, do którego doszło w miejscowości Sławatycze-Kolonia, zmarła 10-latka. W samochód, którym podróżowała wraz ze swoim ojcem, wjechał kierowca volkswagena. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło we wtorek (23 sierpnia) w mieście Sławatycze-Kolonia (woj. lubelskie) w powiecie bialskim. 35-letni obywatel Mołdawii nie ustąpił pierwszeństwa, gdy wyjeżdżał z drogi podporządkowanej.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Co roku dochodzi do wielu wypadków kolejowych. Ich główne przyczyny to pośpiech, roztargnienie i brawura

Lubelskie. Zmarła 10-latka, która brała udział w wypadku Sławatyczach-Kolonii

Mężczyzna, który doprowadził do wypadku, podróżował z żoną i dwójką małych dzieci. Gdy wjechał na skrzyżowanie, zignorował stojący przy nim znak stop i doprowadził do zderzenia z samochodem, który poruszał się prawidłowo. Znajdowali się w nim 46-letni mieszkaniec gminy Sławatycze oraz jego 10-letnia córka.

"Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali natychmiastowo przetransportowani do szpitala" - przekazała w środę 24 sierpnia podinspektor Beata Miszczuk z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. Do transportu wykorzystano wtedy Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

cmentarz - zdjęcie ilustracyjneProboszcz podwyższył cenę pogrzebu o 100 proc., interweniował biskup

Lubelskie. Obywatelowi Mołdawii postawiono już zarzuty

Z przekazanych we wtorek 30 sierpnia informacji wynika, że poszkodowana w wypadku 10-latka zmarła w sobotę 27 sierpnia. - W szpitalu zmarła 10-latka. Pozostali uczestnicy wypadku są w stanie, który nie zagraża ich życiu - przekazała podinspektor Beata Miszczuk, cytowana przez TVN24.

Szef Prokuratury Rejonowej w Parczewie Adam Hunek przekazał, że 35-letni obywatel Mołdawii, który spowodował wypadek, usłyszał już zarzuty doprowadzenia do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. - Grozi mu od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności - poinformował prokurator.

Pijany jechał wózkiem inwalidzkim po S17Lubelskie. Wracał do domu wózkiem inwalidzkim po S17. Nieprosto

Więcej o: