Gdańsk. W zoo pojawiły się wyjątkowe, egzotyczne pisklęta. "Ich wygląd może nasuwać różne skojarzenia"

Ogród zoologiczny w Gdańsku poinformował, że rodzina turaków fioletowych ponownie się powiększyła. To niezwykły gatunek ptaków, które zmieniają kolor swoich piór pod wpływem wilgoci. Okazuje się jednak, że młode osobniki w ogóle nie przypominają ptaków tego gatunku.

Ptaszarnia ogrodu zoologicznego w Gdańsku ma nowe okazy turaków fioletowych. W lipcu pojawiły się tam również cztery młode flamingi, a na początku sierpnia dwa młode szpaki balijskie, które są uznawane za gatunek wyjątkowo zagrożony.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Policja pomogła zabłąkanym łabędziom. Ptaki zostały odprowadzone do wody

Gdańsk. W ogrodzie zoologicznym pojawiły się pisklęta turaków fioletowych

Wiadomość o pojawieniu się turaków fioletowych zoo przekazało w sobotę 27 sierpnia. "Doczekaliśmy się kolejnego przychówku. Tym razem para turaków fioletowych wyprowadziła z gniazda dwa młode. Ich wygląd może nasuwać różne skojarzenia, zupełnie nie przypominają jeszcze swoich rodziców. Do kogo są według was podobne?" - pytali pracownicy zoo we wpisie na Facebooku.

Pisklęta urosną bardzo szybko. Zwykle do trzeciego tygodnia życia opuszczają gniazdo, aby poznać okolicę. W wieku od czterech do pięciu tygodni zaczną latać.

Młody kazuar w warszawskim zooWarszawa. W zoo urodził się kazuar. "Jedyne takie pisklę w Europie"

Turaki fioletowe zmieniają barwę piór w zależności od poziomu wilgoci

Turaki fioletowe należą do wyjątkowo oryginalnych zwierząt. Pióra tych ptaków są koloru granatowo-fioletowego. Zabarwienie zawdzięczają turacynie - barwnikowi, który jest w nich zawarty. Pod wpływem wilgoci pióra zmieniają kolor. Palce stóp tych ptaków są równie ciekawe. Mogą być skierowane do przodu lub do tyłu, w zależności od tego, czy będzie się wspinał, czy będzie biegał. Turaki występują w lasach, na mokradłach oraz sawannach centralnej Afryki. Żywią się owocami, pąkami kwiatów oraz owadami.

Turcja. Wąż ukąsił dziewczynkę, w odwecie ona ugryzła jego. Gad nie żyjeTurcja. Wąż ukąsił dziewczynkę, w odwecie ona ugryzła jego. Gad nie żyje

Więcej o: