Gdzie są grzyby? We wrześniu czeka nas prawdziwy wysyp. "Perspektywy na jesień są obiecujące"

Grzyby pojawiły się już w centralnej Polsce oraz na Pomorzu. Jednak nie tylko tam. Sprawdź, gdzie jeszcze warto udać się na grzyby. Marek Snowarski prowadzący stronę grzyby.pl przekazał również, że zgodnie z prognozami jesień pod względem grzybobrania będzie "obiecująca".

Mimo że tegoroczne lato było upalne oraz suche to w ostatnich dniach pojawiły się opady deszczu, które nieco zmieniły perspektywę na jesienne prognozy pojawienia się grzybów w Polsce. Zdaniem Marka Snowarskiego, w niektórych regionach czaka nas ich wysyp. 

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Gdzie są grzyby? Najwięcej znajdziemy ich na Pomorzu i w województwie łódzkim 

Obecnie mamy okres przejściowy między letnim a późnoletnim wysypem grzybów, który przeważnie nie jest zbyt obfity. Jednak w tym czasie grzyby występują m.in. w południowej i centralnej części kraju. Zgodnie z informacjami umieszczonymi na stronie grzyby.pl udane grzybobranie czeka mieszkańców województwa pomorskiego oraz łódzkiego, tam znajduje się najwięcej grzybów. Nie brakuje ich także w województwie lubelskim, śląskim, małopolskim oraz podkarpackim. Najmniej grzybów jest w tej chwili w północno wschodniej Polsce. 

Grzyby pojawiają się w Karkonoskim Parku NarodowymMandat za zbieranie grzybów? Których grzybów nie zbierać?

Grzyby 2022. Prognoza na wrzesień 

Autor atlasu grzybów poinformował, że w ciągu tygodnia lub dwóch można spodziewać się wysypu grzybów w znacznej części kraju. Grzyby mają pojawić się głównie w południowo-zachodniej Polsce m.in. w województwie dolnośląskim, opolskim, śląskim oraz małopolskim, a także na Pomorzu. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Perspektywy na jesień, wbrew pozorom, są obiecujące i zasadniczo zgodne na przełomie lata i jesieni z mapą potencjału grzybowego. Po upalnym końcu tego tygodnia czeka nas zdecydowanie chłodniejsza pogoda, jednak ciągle dość ciepła i przy wygrzanej glebie" - przekazał Marek Snowarski na stronie grzyby.pl.

Okratek australijski (zdjęcie ilustracyjne)Rzadkie znalezisko w lesie. Palce diabła w "leśnym oku Saurona"?

Więcej o: