Wojciech O., patostreamer narodowiec, aresztowany pod Grunwaldem. Wyprowadzili go antyterroryści

Patostreamer narodowiec Wojciech O. został zatrzymany przez antyterrorystów. Policja znalazła mężczyznę w restauracji, po zlocie fanów Wojciecha O., który odbył się w niedzielę pod Grunwaldem. To kolejne zatrzymanie mężczyzny przez policję. Poprzednio Wojciech O. trafił do aresztu za antysemickie wystąpienia w Kaliszu podczas marszu niepodległości.

Patostreamer Wojciech O., prorosyjski narodowiec, został zatrzymany w niedzielę po południu, po spotkaniu tzw. kamratów. "Lider prorosyjskich faszystów został wyciągnięty z gospody, gdzie naradzał się i prowadził spotkanie liderów bojówek faszystowskich z całego kraju" - napisał na Twitterze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w niedzielę 28 sierpnia późnym wieczorem.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy Ukraina dołączy do Unii Europejskiej?

Patostreamer Wojciech O. zatrzymany po spotkaniu z fanami pod Grundwaldem 

Policjanci nie zatrzymali Wojciecha O. w trakcie zlotu jego fanów pod Grunwaldem. Doszło do tego po spotkaniu w restauracji, w której przebywał mężczyzna. Zatrzymanie Wojciecha O. potwierdziła też jedna z osób obsługujących gości w pensjonacie. "Nie było mnie przy tym, ale potwierdzam, że taka sytuacja miała miejsce" - cytuje osobę z obsługi "Gazeta Wyborcza".

Narodowcy, którzy popierają działania Wojciecha O., podejrzewają, że do zatrzymania mogło dojść z powodu gróźb pod adresem polityków, które miały padać podczas spotkania pod Grunwaldem. "Mamy zamiar zgodnie z prawem boskim zabijać naszych wrogów. Najpierw politycznie, potem fizycznie - śmierć wrogom Polaków" - cytuje słowa Wojciech O. pod Grunwaldem "Gazeta Wyborcza".

Wojciech O. aresztowany za antysemickie hasła w Kaliszu

Wojciech O. został już zatrzymany przez policję w Kaliszu (woj. wielkopolskie) po obchodach Święta Niepodległości w 2021 roku. Podczas marszu uczestnicy głosili antysemickie hasła, a na głównym rynku spalili Statut Kaliski - przywilej tolerancyjny dla Żydów (wydany przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r.). Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył wtedy do prokuratury prezydent Kalisza. Wojciech O. został zaaresztowany na trzy miesiące wraz ze swoim pomocnikiem Marcinem O. Obecnie sprawa jest w toku, a Wojciechowi O. grozi pięć lat pozbawienia wolności - przekazuje "GW". Decyzję o tymczasowym areszcie dla "sprawców haniebnego antysemickiego incydentu" w Kaliszu, pochwalił wówczas minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.

Więcej o: