Jezioro Święte - kolejne tragiczne utonięcie. Nie żyje 11-latka

W sobotę w Jeziorze Świętym w Załakowie (województwo pomorskie) utopiła się 11-letnia dziewczynka. To kolejne tragiczne utonięcie w tym jeziorze w ostatnich dniach. W poniedziałek służby informowały o śmierci 59-letniego mężczyzny.
Zobacz wideo Tak może wyglądać wykorzystanie dronów w ratownictwie. Operacja "Znajdź i uratuj"

Informację o zdarzeniu przekazała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Jak poinformowano, służby 27 sierpnia o godzinie 19:30 dostały informację o topiącej się dziewczynce w Jeziorze Świętym w miejscowości Załakowo. Gdy ratownicy przybyli na miejsce, dziewczynka była już wydobyta na brzeg jeziora przez świadków zdarzenia. 

Jezioro Święte. Kolejne tragiczne utonięcie

"Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz niezwłocznym przystąpieniu do resuscytacji  krążeniowo-oddechowej. Niestety pomimo trwającej ponad godzinę resuscytacji nie udało się przywrócić czynności życiowych i obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon 11-letniej dziewczynki" - przekazano.

Sierż. Aldona Domaszk, oficer prasowa komendanta powiatowego policji w Kartuzach, przekazała, że dziewczynka przebywała nad jeziorem pod opieką członka rodziny. - Śledczy wyjaśniać będą okoliczności tego zdarzenia - powiedziała, cytowana przez TVN 24. 

W poniedziałek w Jeziorze Świętym utonął 59-letni mężczyzna. Był nad wodą z grupą osób - w pewnym momencie wszedł do wody popływać i zniknął pod taflą wody. -  Z jeziora wyłowiono mężczyznę, podjęto czynności ratunkowe. Niestety pomimo pomocy i reanimacji, nie dało się go uratować. Aktualnie policjanci ustalają tożsamość mężczyzny. Śledczy wyjaśniać będą okoliczności zdarzenia. Apelujemy o ostrożność podczas letnich kąpieli! - informowali wówczas przedstawiciele służb w rozmowie z portalem Kartuzy.info.  

Czytaj więcej: Jak uniknąć tragedii nad wodą? "Patrz na dzieci, nie w telefon", "zapnij pasy kapoka" [PRAKTYCZNE RADY]

Więcej o: