TVP kąpie się w blasku Sary James. Kurski da jej pracę. Z amerykańskiej sceny do "Szansy na sukces"

TVP zachwyca się sukcesem Sary James i przypomina, gdzie młoda wokalistka stawiała swoje pierwsze kroki. - Jestem przekonany, że ta piękna kariera, która rozpoczęła się w Telewizji Polskiej, poniesie się dalej w Stanach Zjednoczonych - komentował Jacek Kurski. Prezes zagwarantował jej już także miejsce pracy. - Nasze studia są dla niej otwarte - dodał.

Polska poznała Sarę James dzięki programowi "The Voice Kids". Młoda wokalistka została wówczas okrzyknięta "polską Whitney Houston" i  zwyciężyła w telewizyjnym plebiscycie. Reprezentowała także nasz kraj w Eurowizji Junior, gdzie zajęła drugie miejsce. Teraz zachwyciła w "America's Got Talent". Wokalistka dostała wielkie brawa, a od całej czwórki jurorów owacje na stojąco. Wśród nich był Simon Cowell, który wcisnął w trakcie przesłuchań "złoty przycisk". 24 sierpnia nastolatka dała kolejny występ w show i wyczekiwała werdyktu widzów. Kolejnej nocy dowiedzieliśmy się, że Polka zakwalifikowała się do wielkiego finału. O zwycięstwo zawalczy 13 września.

 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jacek Kurski zatrudnia gwiazdy, które śpiewają z playbacku. Dlaczego to toleruje?

TVP rozpływa się nad Sarą James. "Kariera artystki rozpoczęła się dzięki Telewizji Polskiej"

TVP nie kryje zadowolenia z powodu sukcesu Polki i nie szczędzi słów zachwytu. Wyemitowała w środę 24 sierpnia reportaż, przypominając, że młoda wokalistka zaczynała swoją karierę w programach stacji.

 - Pokazała pełnię swego kapitalnego głosu - podsumował Rafał Brzozowski w materiale "Niezwykły występ Sary James w USA!" Macieja Sawickiego. - Bank popularności i oglądalności rozbity. Tym razem za oceanem. Wcześniej Sara James skradła serca naszych widzów. Telewizja Polska promuje talenty i kreuje gwiazdy - stwierdził autor.

- Mogę śmiało powiedzieć, że Telewizja Polska jest odkrywcą talentu Sary James, która na początku pojawiła się w "The Voice Kids", potem w "Szansie na sukces", a ostatecznie reprezentowała Polskę na konkursie dziecięcej Eurowizji w Paryżu. Teraz miejmy nadzieję, że wszystkie te produkcje wywróżą jej międzynarodowy sukces - dodał Aleksander Sikora, prowadzący "Pytanie na śniadanie".

Powstał także film, a raczej zestawienie występów 14-latki, zatytułowany "Sara James - muzyczne odkrycie Telewizji Polskiej". Jak czytamy w opisie produkcji: "Kariera artystki, która rozpoczęła się dzięki Telewizji Polskiej, umożliwiła jej wejście na światową scenę". 

Jacek Kurski prezes TVPNie będzie śledztwa prokuratury ws. wylotu Kurskiego na Eurowizję Junior

Jacek Kurski ma pracę dla Sary James. Będzie jurorką "Szansy na sukces"

Jacek Kurski w środę 24 sierpnia, kiedy jeszcze nie było wiadome, czy Sara zakwalifikowała się do finału, stwierdził z pewnością, że Polka zawojuje świat. - Jeżeli pięć mln widzów w Polsce nie może się mylić, to tak samo nie zrobi tego Simon Cowell. Jestem przekonany, że ta piękna kariera, która rozpoczęła się w Telewizji Polskiej poniesie się dalej w Stanach Zjednoczonych - dodał.

- Przed nią wielka kariera. Trzymam za nią kciuki. Tak dojrzałej artystki w tak młodym wieku dawno nie widziałem. Nasze studia są dla niej otwarte i będziemy ja zapraszać zawsze, do każdego formatu, do którego będzie pasować - powiedział podczas konferencji prasowej po prezentacji jesiennej ramówki Telewizji Polskiej. - Widziałem jej występ w Ameryce, był rewelacyjny. To pełna kontrola i dojrzałość. Mam wrażenie, że ona ma wokal 20-latki, która szlifuje swój głos od dawna - dodał.

Przekazał także, że Sara James zasiądzie w jury programu "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2022", w którym wyłoniony będzie reprezentant Polski w tegorocznym Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. - Sara James będzie jurorką "Szansy na sukces", będzie współdecydować wraz z widzami o tym, kto z kandydatów stanie się polskim kandydatem na Eurowizji Junior. Zamieniła się rolami, z artystki ocenianej jest już oceniającą, ale ma do tego pełne prawo i kompetencje - powiedział prezes TVP.

Sara James. Kim jest Polka, która zaśpiewa w finale 'America's Got Talent'? [CIEKAWOSTKI]Sara James. Kim jest Polka, która zaśpiewa w finale "America's Got Talent"?

Więcej o: