Podkarpacie. Policja zatrzymała podejrzanego o gwałt na 6-latce. Bawiła się z dziećmi na stadionie

Mieszkaniec województwa podkarpackiego napastował seksualnie 6-letnią dziewczynkę, która bawiła się z innymi dziećmi na stadionie w Osieku Jasielskim. 31-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 18 sierpnia, kiedy 6-letnia dziewczyna bawiła się na stadionie w Osieku Jasielskim (pow. jasielski, województwo podkarpackie). - Dziewczynka była tam razem ze starszym bratem i innymi dziećmi. Bawili się, jeździli na rowerach - przekazała "Gazecie Wyborczej" Grażyna Krzyżanowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Podkarpacie. Policja zatrzymała podejrzanego o gwałt na 6-latce

O sprawie policję poinformowali rodzice dziewczynki. Do zatrzymania mężczyzny przez funkcjonariuszy z komisariatu policji w Nowym Żmigrodzie doszło następnego dnia. - 31-latkowi przedstawiony został zarzut doprowadzenia małoletniej poniżej 15. roku życia do poddania się innej czynności seksualnej. Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - przekazał portalowi jaslo.naszemiasto.pl komisarz Piotr Wojtunik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Podkarpacie. 6-latka rozpoznała mężczyznę podejrzanego o gwałt

W pewnym momencie, kiedy dzieci bawiły się na stadionie, mężczyzna odciągnął dziewczynkę i doprowadził do - wg określenia z Kodeksu Karnego - innej czynności seksualnej. Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że 6-latka i pozostałe dzieci znały 31-letniego mieszkańca gminy Osiek Jasielski. 

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Szefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle przekazała, że nie doszło do gwałtu "w potocznym rozumieniu". - Było wymuszenie czynności seksualnej, a ponieważ ofiarą była osoba poniżej 15. roku życia, mówimy o zaostrzeniu kary - dodał Krzyżanowska. 31-latkowi grozi do 12 lat więzienia. 

*******

Przemoc seksualna to każdy niechciany kontakt seksualny. Z danych UNICEF wynika, że na całym świecie tego rodzaju przemocy doświadczyło około 15 milionów nastolatek między 15. a 19. rokiem życia, ale tylko 1 procent nastolatek zwraca się z prośbą o pomoc do profesjonalisty. Badania wskazują, że u 80 proc. ofiar gwałtu rozwija się zespół stresu pourazowego (PTSD).

Pamiętaj, jeżeli ty lub bliska ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej, pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112. Więcej informacji >>> TUTAJ

Więcej o: