Nowogard. Seks za zwolnienie z prac społecznych. Taką ofertę miał składać dwóm kobietom wiceburmistrz

Zastępca burmistrza Nowogardu Jarosław H. został zatrzymany przez CBA. Usłyszał już zarzuty dot. korupcji oraz posiadania amunicji bez wymaganego zezwolenia. Mężczyzna miał żądać seksu od dwóch kobiet w zamian za zwolnienie ich z prac społecznych. Jak informuje CBA, śledztwo jest w toku.

Mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przeszukali też m.in. miejsce zamieszkania zatrzymanego Jarosława H., Urząd Miejski w Nowogardzie oraz Zarząd Budynków Komunalnych w Nowogardzie, by zabezpieczyć dokumenty i nośniki danych mogące być dowodem w sprawie.

Zobacz wideo Tomczyk: Słyszałem, że CBA chciało wejść do wszystkich posiadłości Obajtka, ale nie ma tylu funkcjonariuszy

Nowogard. Zastępca burmistrza miał żądać od kobiet seksu za zwolnienie z prac społecznych

W prokuraturze zastępcy burmistrza Nowogardu przedstawiono zarzut żądania korzyści osobistej o charakterze seksualnym, a wobec jej odmowy, przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa. Śledczy ustalili, że Jarosław H. żądał od dwóch kobiet seksu lub pieniędzy w zamian za zwolnienie ich z prac społecznych - donosi Polska Agencja Prasowa.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania samorządowca znaleziono m.in. amunicję do broni palnej. Mężczyzna nie miał pozwolenia na jej posiadanie. Prokurator prowadzący śledztwo skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.

Niemowlę (zdjęcie ilustracyjne)Niemowlę trafiło do szpitala. W krwi chłopca wykryto amfetaminę

Burmistrz Nowogardu wydał oświadczenie ws. zatrzymania jego zastępcy

Robert Czapla, burmistrz Nowogardu wydał 24 sierpnia oświadczenie w związku z zatrzymaniem swojego zastępcy Jarosława H. "O fakcie zatrzymania I zastępcy dowiedzieliśmy się poprzez media. Dotychczasowa, co warto zaznaczyć, dobra współpraca z I zastępcą w żaden sposób nie wskazywała na jakiekolwiek uchybienia w pełnieniu obowiązków osoby publicznej" - napisał w oświadczeniu burmistrz Nowogardu. I podkreślił, iż "z medialnych doniesień wynika, że sprawa nie dotyczy obowiązków I zastępcy a związana może być z poprzednim miejscem pracy". Burmistrz Czapla przekazał również, że jego zastępca został czasowo zawieszony. 

Wędkarze ratują ryby z OdryWędkarze ruszyli na pomoc rybom z Odry. Postawili specjalne baseny

Więcej o: