Lubuskie. Tragiczny wypadek w okolicach Świebodzina. Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje dzieci

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 92 w okolicach Świebodzina w województwie lubuskim. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. W wyniku zdarzenia zginęły trzy osoby, a jedna została ranna.

Do tragedii doszło w środę po godz. 16:00 na odcinku drogi krajowej nr 92 pomiędzy Świebodzinem a Wityniem (woj. lubuskie). Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że samochód osobowy z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się czołowo z ciężarówką.

Do działań wysłano pięć zastępów straży pożarnej. Na miejsce przybyły również policja, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Tragiczny wypadek w okolicach Świebodzina. Nie żyje 12 i 14-latek

Jak się okazało, w wyniku wypadku na miejscu zginęły trzy osoby podróżujące samochodem osobowym.

- Auto osobowe zostało dosłownie zmiażdżone. Kierująca nim 39-latka oraz dwójka jej dzieci zginęli na miejscu. Chłopiec miał 14, a dziewczynka 12 lat. Na razie nie wiemy, co było przyczyną tej ogromnej tragedii - poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Kierowcę samochodu ciężarowego z obrażeniami przetransportowano do szpitala. Na miejscu wypadku przez kilka godzin trwały oględziny. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

Zobacz wideo Jak udzielać pierwszej pomocy? Policjanci tłumaczą krok po kroku
Więcej o: