Bydgoszcz - tragiczny pożar w budynku z tanimi noclegami. Trzy ofiary śmiertelne, wśród nich dziecko

Trzy osoby zginęły w pożarze budynku noclegowego w Bydgoszczy. Wśród ofiar jest dziecko - przekazała straż pożarna. Osiem osób zostało poszkodowanych - mają różnego rodzaju obrażenia. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.
Zobacz wideo Autokar stanął w płomieniach w centrum Tomaszowa Lubelskiego. Podróżowało nim 31 osób

Jak informuje tvn24.pl, do pożaru doszło w środę przed południem w budynku z tanimi noclegami przy ulicy Jar Czynu Społecznego w Bydgoszczy. Na miejsce zostało skierowanych 11 zastępów straży pożarnej.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Tragiczny pożar w Bydgoszczy. Nie żyją dwie osoby

Starszy kapitan Karol Smarz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy, przekazał w rozmowie z TVN24, że w pożarze zginęły trzy osoby, w tym kobieta i dziecko. - Osiem osób jest poszkodowanych - mają różnego rodzaju obrażenia. (...) Wśród nich jest strażak, który zasłabł w czasie prowadzenia intensywnych działań ratowniczo-gaśniczych - poinformował. Jak dodał, kilkanaście osób zostało ewakuowanych z budynku przez strażaków. - Sytuacja pożarowa jest opanowana - zaznaczył.

Akcja była trudna - wcześniej Smarz w rozmowie z "GW" mówił z kolei: - Akcja jest bardzo trudna, wnętrze budynku zaczyna się zawalać.

Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji, cytowany przez "Express Bydgoski", podkreślił, że funkcjonariusze zabezpieczają miejsce zdarzenia. Policjant dodał, że na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. - To będziemy ustalać, jak strażacy całkowicie ugaszą ogień. Niewykluczone, że potrzebna będzie opinia biegłych z zakresu pożarnictwa - stwierdził. 

Więcej o: