Nowy Targ. Dwie kobiety okradły seniorkę "na pracownika ZUS". Sporządzono portrety pamięciowe

W Nowym Targu dwie kobiety okradły seniorkę, wykorzystując popularną już metodę "na pracownika ZUS". Obecnie kobiety są poszukiwane na podstawie sporządzonych portretów pamięciowych.

Do oszustwa metodą "na pracownika ZUS" doszło 5 sierpnia w Nowym Targu (woj. małopolskie). Portrety pamięciowe dwóch kobiet, które okradły seniorkę, opublikowali śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Warszawscy policjanci odzyskali obraz o wartości ponad miliona złotych

Nowy Targ. 77-latka okradziona metodą "na pracownika ZUS"

Do kradzieży doszło w piątek 5 sierpnia w samo południe. Do 77-letniej mieszkanki Nowego Targu przyszła kobieta, która podała się za pracownicę ZUS. Druga z kobiet przedstawiła się natomiast jako lekarka, która miała wykonać seniorce badanie. Sporządzony przez oszustkę zapis historii choroby miał zapewnić starszej kobiecie podwyżkę emerytury. W trakcie badania "pracownica ZUS" przejrzała mieszkanie i zabrała kobiecie wszystkie, znajdujące się w nim pieniądze i opuściła lokum. Gdy mieszkanie opuściła również kobieta wykonująca badanie, 77-latka zorientowała się, że została oszukana i okradziona na sumę 30 tys. złotych.

Nowy Targ. Trwają poszukiwania dwóch kobiet, które okradły 77-latkę

Kradzież została zgłoszona na policję. Sporządzono portrety pamięciowe dwóch kobiet, które okradły 77-latkę. W przypadku jakichkolwiek informacji, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości kobiet, policjanci z Nowego Targu proszą o kontakt. Telefony kontaktowe: 47 83 46 400, 47 83 46 457. Niezbędne informacje są również przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem e-mail: sekretariat@nowy-targ.policja.gov.pl. Można się też kontaktować z najbliższą jednostką policji lub numerem alarmowym 112.

Więcej o: