Okiem Młodych chwalą PiS na TikToku i krytykują Tuska. "Niby oddolna kampania", "Zaczęło się na poważnie"

Grupa Okiem młodych w mediach społecznościowych krytykuje działania opozycji, a szczególnie Donalda Tuska oraz chwali działania PiS. Inicjatywę komentują licznie dziennikarze i politycy. Choć przeważają głosy krytyki, to politycy sprzyjający rządowi chwalą Okiem młodych. "Wielkie brawa dla tych młodych ludzi za bezkompromisowe głoszenie prawdy przy tak wściekłych atakach kartelu medialnego III RP!" - napisał na Twitterze Łukasz Mejza.

Okiem Młodych tworzy Wiktoria Mielniczek (członkini Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości, która działa przy Ministerstwie Sprawiedliwości), Oskar Szafarowicz (członek Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości) i Kamil Kaniuk (regionalny przedstawiciel Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości. Na Twitterze i TikToku swoje materiały publikują od niedawna, ale ich treści już odbiły się szerokim echem w mediach.

Zobacz wideo "Dzięki TVPiS jestem bardzo popularna w różnych dziurach i ciemnogrodach"

Największy rozgłos Okiem Młodych zyskało po publikacji we wtorek materiału dotyczącego rocznicy podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Zdaniem internetowych twórców "historia kołem się toczy". Na nagraniu zestawili karykatury Hitlera i Stalina ze zdjęciem Władimira Putina, Angeli Merkel oraz Donalda Tuska.

Podręcznik 'Historia i teraźnijszość' Bojkot podręcznik Roszkowskiego. Powstała mapa "Szkół bez (s)HiTu"

Dziennikarze krytykują Okiem młodych: Ruszyła jakaś niby oddolna kampania wspierania rządu przez młodzież

Dziennikarze z różnych redakcji negatywnie wypowiedzieli się o działalności Okiem Młodych. "Dziecko wciągnięte do polityki jest oburzone tym, że dzieci są wciągane do polityki. Wspaniały content" - napisał na Twitterze Bartosz Wojsa, dziennikarz "Super Expressu". 

Z kolei Konrad Wernicki z Tygodnika Solidarność stwierdził, że rządzący próbują dotrzeć do młodzieży na TikToku. "Młodych ludzi Donald Tusk nic nie obchodzi. Jest dla nich dinozaurem, tak jak Leszek Miller czy Jarosław Kaczyński" - ocenił. I dodał "budując swój przekaz na atakowaniu Tuska, trafiacie tylko do swojego twardego elektoratu".

Redaktorka prowadząca magazyn Spider'sWeb" Sylwia Czubkowska zauważyła, że polityka wkracza na platformy społecznościowe. "Zaczęło się już na poważnie wciąganie TikToka do polskiej polityki" - stwierdziła.

"Widzę, że ruszyła jakaś niby oddolna kampania wspierania rządu przez młodzież. Kryterium doboru młodzieży do tej kampanii była liczba wspólnych zdjęć z politykami PiS" - napisał na Twitterze reporter śledczy Wirtualnej Polski Szymon Jadczak. Opublikował też kilka zdjęć, na których widać działaczy z Okiem Młodych w towarzystwie polityków związanych z prawicą. 

Analityczka monitorująca dezinformację w sieci Anna Mierzyńska zwróciła uwagę, że z trójki członków grupy dwie osoby to członkowie Młodzieżowej Rady Sprawiedliwości przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Z kolei trzecia z nich studiuje prawo. 

Łukasz Mejza o Okiem Młodych: Wielkie brawa dla tych młodych ludzi za bezkompromisowe głoszenie prawdy 

Politycy również wypowiedzieli się na temat grupy publikującej w mediach społecznościowych treści polityczne. "Reklama od tego człowieka mówi już sama za siebie... Okiem młodych dostało wsparcie od ludzi PiS-u (w tym Janusza Kowalskiego) w najgorszym wydaniu. Rekomendacja władzy, jest wystarczającym powodem, żeby tego festiwalu błazenady i szczujni partyjnej 'Okiem Młodych PiS' nie oglądać!" - stwierdził Maciej Fitrzyk koordynator województwa śląskiego w Pokolenie2050.

"Zachęcam do śledzenia profilu Okiem młodych! Najlepszą recenzją znakomitej jakości pracy młodych patriotów i konserwatystów jest wycie lewactwa!" - zachwalał działania grupy na Twitterze polityk PiS Janusz Kowalski

"Wielkie brawa dla tych młodych ludzi za bezkompromisowe głoszenie prawdy przy tak wściekłych atakach kartelu medialnego III RP!" - gratulował członkom grupy Łukasz Mejza

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Fragment filmiku z kanału Okiem młodych Ofensywa młodych sympatyków PiS na TikToku. Tusk obok Hitlera i Stalina

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: