Zielona Góra. 17-latek potrącony na pasach. Kierowca miał w organizmie mieszankę narkotyków [WIDEO]

W centrum Zielonej Góry kierowca potrącił 17-latka na przejściu dla pieszych. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem marihuany, amfetaminy i morfiny.

W niedzielę (21 sierpnia) w Zielonej Górze (woj. lubuskie) 22-letni kierowca potrącił będącego na pasach 17-latka. Stało się to ok. godz. 22 na ulicy Wojska Polskiego. Jak się okazało, kierujący samochodem mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Nagranie ze zdarzenia znajduje się poniżej.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Uderzył w 17-latka na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze

Zielona Góra. 17-latek został potrącony na przejściu dla pieszych. Opublikowano nagranie

22-letni kierowca wjechał na przejście dla pieszych, podczas gdy przechodził tamtędy 17-letni chłopiec. Widząc nadjeżdżające auto, nastolatek próbował uciekać, jednak nie zdążył uniknąć zderzenia z samochodem. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Podczas badania kierowcy pod kątem obecności środków odurzających okazało się, że był pod wpływem marihuany, morfiny i amfetaminy.

22-latek został natychmiast zatrzymany, a po przesłuchaniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku drogowego. Badania nastolatka wykazały z kolei, że obrażenia, które odniósł nie są poważne, jednak wciąż jest pod obserwacją lekarzy.

Prezydent Andrzej Duda 15 kwietnia 2022 r. podpisał ustawę wprowadzającą zakaz zmiany nazw niektórych ulic (m.in. ronda Dmowskiego) oraz zakaz demontażu niektórych pomników (m.in. Jana Pawła II). Zdjęcie z 2020 r. z kampanii wyborczej, z podpisania umowy z ze związkiem zawodowym rolników indywidualnych.Ułaskawienie przez "trudną sytuację rodzinną". "Fakt" sprawdza Dudę

Zielona Góra. Kierowca odpowie za spowodowanie wypadku drogowego

Kierowca samochodu odpowie za spowodowanie wypadku. Według kodeksu karnego grożą mu trzy lata pozbawienia wolności. Jeśli okaże się, że 17-latek doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu, wtedy sprawcy grozi osiem lat pozbawienia wolności. W toku prowadzonego postępowania biegli określą stężenie środków odurzających w organizmie mężczyzny. Do dalszych czynności śledczych zabezpieczono też pojazd, którym poruszał się 22-latek.

Zatrzymanie 27-latka. Nieoficjalnie: Jest bratem mężczyzny poszukiwanego ws. zabójstwa na Nowym Świecie27-latek zatrzymany. "Brat poszukiwanego ws. zabójstwa na Nowym Świecie"

Więcej o: