Policjant z Radomia na urlopie w Chorwacji uratował tonącego. Drugi raz w tym roku ocalił komuś życie

Policjant z Radomia Marcin Celi podczas urlopu w Chorwacji uratował młodego mężczyznę, który spadł z materaca do wody. "Dzięki szybkiej reakcji mundurowego turysta z Bośni i Hercegowiny cały i zdrowy wyszedł z tej niebezpiecznej sytuacji" - przekazała radomska policja. Okazuje się, że funkcjonariusz uratował wcześniej w Radomiu tonącego w zalewie mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, kiedy sierż. szt. Marcin Celi przebywał na urlopie w Splicie w Chorwacji. Około godziny 13 funkcjonariusz zauważył, że młody mężczyzna zsunął się z materaca i zaczął się topić.

Zobacz wideo Wyprzedzanie pasem awaryjnym na drodze ekspresowej

Policjant z Radomia uratował tonącego obywatela Bośni i Hercegowiny 

Policjant błyskawicznie ruszył na ratunek. Wyciągnął tonącego z wody i położył go na materacu. Sierż. szt. Celi uspokoił młodego mężczyznę i pomógł mu dopłynąć do brzegu, gdzie czekała na niego rodzina. "Dzięki szybkiej reakcji mundurowego turysta z Bośni i Hercegowiny cały i zdrowy wyszedł z tej niebezpiecznej sytuacji" - poinformowała Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Tragiczny wypadek w Turcji. Autobus wjechał w pojazdy służb ratunkowych. Nie żyje 15 osóbTragiczny wypadek w Turcji. Autobus wjechał w pojazdy służb ratunkowych

Policjant wcześniej uratował tonącego w zalewie w Radomiu mężczyznę

Policjant już drugi raz w tym roku ocalił życie osobie tonącej. Dwa miesiące przed wyjazdem do Chorwacji, w czerwcu, sierż. szt. Marcin Celi uratował mężczyznę, który wskoczył do zalewu na osiedlu Borki w Radomiu. Policjant zauważył topiącego się mężczyznę, kiedy wspólnie z partnerem patrolowali okolicę. Marcin Celi zanurkował i odnalazł mężczyznę na dnie. Wspólnie z drugim policjantem wyciągnęli go na pomost. Funkcjonariusz prowadził resuscytację mężczyzny do czasu przekazania go pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

Gliwice. 30-latek wszedł na dzwonnicę kościoła z granatem w dłoni i groził jego detonacjąGliwice. 30-latek wszedł na dzwonnicę kościoła. W dłoni miał granat

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Polscy policjanci na służbie w Chorwacji i Bułgarii

Polscy policjanci od 1 lipca pełnią służbę w bułgarskich kurortach Morza Czarnego oraz na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. "Na mocy zawartych przez Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka porozumień, jak również zaproszeń skierowanych przez szefów chorwackich i bułgarskich policjantów, polscy funkcjonariusze do 31 sierpnia bieżącego roku asystują chorwackim i bułgarskim kolegom, ale przede wszystkim pomagają polskim turystom, którzy - jak każdego roku - licznie odpoczywają w Chorwacji i Bułgarii" - przekazała policja w komunikacie. 

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: