Wilków. 16-latka prowadziła uprawę marihuany. "Wzrok przykuła trampolina w zaroślach"

Na prywatnej posesji w gminie Wilków znaleziono uprawę konopi indyjskich. Cała plantacja była prowadzona na ogrodowej trampolinie ukrytej w zaroślach. Za nielegalne posiadanie konopi odpowie 16-letnia właścicielka.

Obszerna plantacja konopi indyjskich znajdowała się w gminie Wilków w woj. opolskim. Uprawę rośliny znaleźli w sobotę 20 sierpnia śledczy z lubelskiej policji. Konopie indyjskie w swoim miejscu zamieszkania uprawiała 16-latka.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

RusinowoRusinowo. Zatrzymano15-latka, który odpowie za zabójstwo partnera matki

Wilków. 16-latka prowadziła plantację marihuany na trampolinie

W sobotę po południu śledczy znaleźli plantację prowadzoną przez nastolatkę. Na posesji znajdowało się kilkanaście krzewów konopi. "Opolscy kryminalni, chcąc sprawdzić posiadane informacje, pojechali do jednej z posesji w gminie Wilków. Podejrzewali, że zamieszkująca tam nieletnia może posiadać w miejscu zamieszkania uprawę konopi innych niż włókniste oraz susz roślinny" - przekazuje komisarz Sabina Piłat-Kozieł z lubelskiej policji. Podczas kontroli posesji sprawdzono pomieszczenia mieszkalne. Okazało się jednak, że w domu oraz w pomieszczeniach gospodarczych na posesji nic nie znaleziono. "Wzrok przykuła trampolina schowana w zaroślach. Okazało się, że na jej macie w doniczkach znajdowało się 12 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Dodatkowo w pokoju zajmowanym przez nastolatkę policjanci ujawnili w strunowym woreczku susz marihuany" - dodaje Sabina Piłat-Kozieł.

Zobacz wideo Zandberg o marihuanie: Pierwszy krok, który powinniśmy zrobić, to depenalizacja

Nieletnia za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem

Na posesji zamieszkiwanej przez nastolatkę zabezpieczono wszystkie krzaki konopi. Za posiadanie oraz uprawę narkotyków nieletnia będzie odpowiadać teraz przed sądem rodzinnym dla nieletnich. Wobec 16-latki sąd może zastosować nadzór prokuratora, orzec umieszczenie w młodzieżowym ośrodku wychowawczym bądź w zakładzie poprawczym. Możliwe jest także zastosowanie innych środków zastrzeżonych w ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich.

Andrzej DudaAndrzej Duda ułaskawił kobietę, która rozprowadzała narkotyki

Więcej o: