Pogoda na koniec sierpnia. Czeka nas ekstremalnie gorący koniec wakacji. Kiedy skończą się upały?

Pogoda w ostatnich dniach sierpnia będzie wyjątkowo słoneczna i upalna. Z południa i ze wschodu do Polski nadciągają gorące masy powietrza, które będą nam towarzyszyć do końca wakacji. Na początku września znacznie się ochłodzi.

Upalny koniec wakacji zawdzięczamy rosyjskiemu wyżowi, który powstrzymuje fronty atmosferyczne, które chcą wkroczyć do Polski z zachodu. Jednocześnie wyż ten sprzyja wnikaniu do naszego kraju ciepłego powietrza ze wschodu. To ono przyniesie w najbliższych dniach bardzo gorące powietrze - przekazuje TVN Meteo.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Upał cię męczy? Wypróbuj nasze pomysły na schłodzenie

Pogoda długoterminowa. Najbliższe dni i noce będą gorące

W najbliższych dniach temperatura w całym kraju zacznie wzrastać do 30 st. C, miejscami będzie nawet wyższa. "Najbliższe dni będą gorące i suche w części wschodniej Polski" - przekazali w niedzielę synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Od wtorku 23 sierpnia zacznie się robić coraz cieplej. W drugiej połowie tygodnia termometry mogą wskazać nawet 35 st. C. Pojawią się lokalne burze oraz porywisty wiatr. Wysokiej temperaturze będą też towarzyszyć wyjątkowo ciepłe noce, szczególnie w centrum kraju, na południu i częściowo na wschodzie Polski. Według zapowiedzi synoptykówIMGW ostatnie dni sierpnia będą wyjątkowo gorące, ochłodzi się dopiero w pierwszych dniach września.

Upały będą towarzyszyć nam do końca sierpnia, od początku września będzie chłodniej

Na przełomie sierpnia i września pojawi się znaczne ochłodzenie. Od piątku 2 września temperatura będzie znacznie niższa, miejscami może wynieść nawet 16 st. C, szczególnie na północy kraju. W kolejnych dniach września będzie cieplej, jednak nie będzie to już znana nam w ostatnim czasie, tropikalna wręcz pogoda - przekazuje TVN Meteo.

Więcej o: