Inowrocław. Koszeniem przeszkadzał sąsiadowi w oglądaniu telewizji. Postrzelił go z wiatrówki

45-letni mieszkaniec jednej z miejscowości na terenie powiatu inowrocławskiego został zatrzymany za postrzelenie swojego sąsiada z broni pneumatycznej. Zrobił to, bo nie mógł oglądać telewizji przez hałas pracującej za płotem kosiarki. Teraz odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowanie obrażeń ciała.

W czwartek policjanci jednego z inowrocławskich komisariatów otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który został poszkodowany w wyniku postrzału. Na miejscu okazało się, że poprzedniego dnia podczas koszenia trawy w ogrodzie zaczepił go sąsiad z posesji obok. Kazał mu natychmiast wyłączyć kosiarkę, bo przeszkadza w oglądaniu telewizji. Pracujący w ogrodzie zlekceważył słowa sąsiada, jednak po kilku minutach poczuł ból pleców. Okazało się, że został postrzelony z wiatrówki.

Więcej informacji z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wskazany przez poszkodowanego mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W piątek usłyszał zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz spowodowanie obrażeń ciała. 45-latek przyznał się i złożył wyjaśnienia, prokurator zastosował wobec 45-latka dozór policji. Na pobliskim komisariacie będzie musiał się stawiać 2 razy w tygodniu. Dostał też zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zbliżania się do niego na odległość nie mniejszą niż 200 metrów.  

Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o: