Duchowny pisze do Jarosława Kaczyńskiego. "TVP zatruwa duszę narodu", "półprawdy i jawne kłamstwa"

Dominikanin o. Ludwik Wiśniewski na łamach "Rzeczpospolitej" opublikował list otwarty do Jarosława Kaczyńskiego. Pisze o tym, że "w wymarzonej, wolnej Polsce, publiczna telewizja kierowana przez Jacka Kurskiego oskarża politycznych konkurentów o największe zbrodnie", a także "ubiera niegodziwość w szaty religijne". Duchowny apeluje do prezesa PiS, aby powstrzymał tę "straszliwą dewastację".

"Wczoraj wieczorem wysłuchałem z wielkim wzruszeniem koncertu religijnego 'Abba Ojcze', nadawanego przez TVP1. Ale pół godziny wcześniej wysłuchałem wiadomości nadawanych przez tę samą stację TVP1, w których, jak codziennie od wielu dni, 'lały się' półprawdy i jawne kłamstwa" - pisze o. Wiśniewski w liście datowanym na 15 sierpnia 2022 r.

Dodaje, że w programie zauważa "pomawianie konkurentów politycznych o działanie na szkodę Polski" oraz "zohydzanie Unii Europejskiej i najbliższego naszego sąsiada usytuowanego po drugiej stronie Odry".

Katastrofa ekologiczna na OdrzeRybak, który "uspokajał" ws. Odry w TVP: Sens wypowiedzi miał być inny

O. Ludwik Wiśniewski: "W naszej Polsce" miał być szacunek dla ludzi o odmiennych poglądach

Dominikanin wspomina pewne spotkanie, na którym obecny miał być także Jarosław Kaczyński. "Przypominam sobie spotkanie sprzed lat, na którym był obecny - jeśli się nie mylę - także Pan, a na którym stwierdziliśmy, że fałsz, jakim karmiła ludzi władza komunistyczna, to była zbrodnia na Duszy Narodu. Mówiliśmy wtedy, że w Polsce, jaką zbudujemy, będziemy wyczuleni na prawdę i sprawiedliwość; że 'w naszej Polsce' będzie szanowany każdy człowiek, także o odmiennych poglądach" - pisze.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

O. Wiśniewski o TVP. "Ubieranie niegodziwości w szaty religijne"

"I oto w wymarzonej, wolnej Polsce, publiczna telewizja kierowana przez Pana Jacka Kurskiego oskarża politycznych konkurentów o największe zbrodnie, o świadome niszczenie Polski, o świadome niszczenie polskiej rodziny i polskiej kultury, o plan zniszczenia Kościoła, o realizowanie interesów nie Polski, ale obcych mocarstw..." - podkreśla duchowny.

Podręcznik HiT-Historia i TeraźniejszośćBurmistrz Ustrzyk Dolnych zakazał podręcznika do HiT. "Stop nieprawdziwej retoryce"

Dla o. Wiśniewskiego "szczególnie bolesne" jest, że "to wszystko polska telewizja czyni z odwoływaniem do Ewangelii i ubieraniem niegodziwości w szaty religijne". Uważa, że to "zatruwanie Duszy Narodu" i że "nad tym nie można przejść do porządku dziennego!".

O. Wiśniewski apeluje do Jarosława Kaczyńskiego

Na koniec listu dominikanin apeluje do prezesa PiS: "Muszę się Panu przyznać, że pańskie wypowiedzi sprawiają mi często ból, niemal fizyczny. Ale, jak dotąd, nie straciłem wiary w to, że Pan naprawdę pragnie dobra dla Polski i Polaków. Dlatego piszę ten list. Jestem przekonany, że jedynie Pan może ukrócić tę straszną dewastację".

Zobacz wideo Wizjoner, poliglota, "o takie Polskie walczył"! Portret Jacka Kurskiego

Kim jest o. Ludwik Wiśniewski?

O. Ludwik Wiśniewski to dominikanin, duszpasterz akademicki, rekolekcjonista, a w czasach PRL-u działacz opozycji antykomunistycznej. Duchowny chętnie zabiera głos w sprawach ważnych społecznie, także tych związanych z polityką.

Podczas pogrzebu zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, o. Wiśniewski mówił, że "trzeba skończyć z nienawiścią, trzeba skończyć z nienawistnym językiem, trzeba skończyć z pogardą, trzeba skończyć z bezpodstawnym oskarżaniem innych".

Pytany w jednym z wywiadów, co powiedziałby Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyby się z nim spotkał, odparł: - Powiedziałbym, żeby nie manipulował Kościołem, całe jego środowisko manipuluje. Podam jeden przykład: konsekracja kościoła w Toruniu. Dwóch kardynałów, pięćdziesięciu biskupów. Cały rząd. Co to znaczy w ogóle? Co to za kraj? Co się tu odbywa?

Dodał też, że prezes PiS powinien się wstydzić, bo "telewizja publiczna jest od tego, żeby kształtować w społeczeństwie te podstawowe wartości. Tam nie może być cienia kłamstwa i manipulacji".

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: