Jackowo. Kierowca traktora wjechał pod pociąg. Zginął na miejscu

Kierowca traktora wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy na czerwonym świetle. Nadjeżdżający pociąg zmiażdżył jego pojazd. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do wypadku doszło w Jackowie pod Częstochową. Traktor wiózł za sobą przyczepę. Uderzył w niego pociąg Intercity relacji Gdyna-Zakopane, którym miało podróżować około 350 osób. Pasażerom nic się nie stało. Kierowca maszyny rolniczej zginął miejscu. Do wypadku doszło w czwartek około godziny 18.00.

Zobacz wideo Łuków. Potrąciła 11-latkę na przejściu dla pieszych i odjechała z miejsca zdarzenia

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Jackowo. Tragedia na przejeździe kolejowym

Portal klobucka.pl na Facebooku cytuje wypowiedź rzeczniczki prasowej Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

- Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący ciągnikiem rolniczym typu SAM z przyczepą, nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i na czerwonym świetle wjechał na przejazd kolejowy wprost pod nadjeżdżający pociąg pospieszny relacji Gdynia - Zakopane - wyjaśniała policjantka. 

- Pociągiem podróżowało około 350 osób. Organizowany jest transport zastępczy dla podróżnych - zapewniała w czwartek wieczorem. Dodała, że policja nie posiada informacji o osobach rannych. 

Gruszewnia. Znaleziono ciała dwóch kobiet. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledczaGruszewnia. Znaleziono ciała dwóch kobiet, prokuratura mówi o zabójstwie

Na miejsce wezwani zostali policjanci, którzy pracują pod nadzorem prokuratora. - Podjęte czynności mają na celu wyjaśnienie przyczyn i okoliczności oraz potwierdzenie tożsamości osoby kierującej pojazdem - wyjaśniła Sabina Chyra-Giereś..

Tragedia pod Częstochową. Traktor zmiażdżony przez pociąg

Zdjęcia zamieszczone przez portal klobucka.pl obrazują, z jak dużym impetem rozpędzony pociąg wjechał w traktor. Pojazd i ciągnięta przez niego przyczepa zostały całkowicie zmiażdżone. W starciu z rozpędzonym pociągiem mniejsze pojazdy nie mają szans, dlatego w okolicach torów kolejowych konieczna jest szczególna ostrożność.

osa - zdjęcie ilustracyjneOsa "spowodowała" wypadek. Kierująca wjechała w drzewo

*****************************************

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: