Podkarpacie. Ksiądz przelał z konta parafii 2 mln zł, tłumaczy, że to prywatne środki

Proboszcz parafii w Domostawie w dniu, w którym miał przejść na emeryturę, przelał z konta parafii na swoje dwa miliony złotych. W oświadczeniu wydanym przez Kurię Diecezjalną w Sandomierzu czytamy, że pieniądze miały należeć do księdza, a przelał je na konto parafii w celu zakupienia obligacji. Kiedy jednak nie mógł tego zrobić, ponownie przelał je na swoje konto.

Ks. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu poinformował, że biskup ordynariusz wszczął kościelne postępowanie sprawdzające w sprawie przelanych pieniędzy. Powiadomiono również organy ścigania.

Zobacz wideo Hołownia: Jestem zwolennikiem, żeby państwo z największą surowością i rzetelnością rozliczyło Kościół Katolicki

Proboszcz parafii w Domostawie przelał dwa miliony złotych z konta parafii na swoje prywatne konto

Informacja o przelaniu przez proboszcza parafii w Domostawie (woj. podkarpackie) ks. Stanisława Konika dwóch milionów złotych z konta parafii na swoje prywatne pojawiła się w mediach społecznościowych, gdzie opublikowano wyciąg z konta parafii. Przelew został zaksięgowany 5 lipca, czyli w dniu, w którym duchowny przechodził na emeryturę.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

"Parafianie Domostawy, obudźcie się, zobaczcie, jak wasz proboszcz zarządza kontem Waszej Parafii, dwa miliony zł przelał na swoje prywatne konto w dniu 5 lipca, po tym, jak wiedział, że ma odejść na emeryturę" - napisała na Facebooku osoba, która opublikowała wyciąg z konta bankowego cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Paweł Kania został skazany za molestowanie seksualne nieletnich. Teraz jest wniosek, by pedofil trafił do GostyninaPolicja miała nadzorować skazanego za pedofilię księdza. "Nie miała pojęcia, gdzie jest Kania i co robi"

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu wszczęła postępowanie ws. przelania przez proboszcza dwóch mln zł na prywatne konto

Komunikat w sprawie przelewu wystosował 16 sierpnia ks. Roman Janiec, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. "W związku z informacją o przelewie pieniędzy z konta parafii w Domostawie na prywatne konto Księdza Proboszcza, Kuria Diecezjalna w Sandomierzu informuje, że po zaraz otrzymaniu wiadomości, Biskup Ordynariusz przeprowadził w dniu dzisiejszym [16 sierpnia - red.] rozmowę z Księdzem Proboszczem, który wyjaśnił, że chodzi o jego prywatne pieniądze przelane początkowo z osobistego konta na konto parafialne w celu zakupu obligacji dla parafii, a następnie wycofane, gdyż nie było takiej możliwości" czytamy w komunikacie wystosowanym przez ks. Jańca.

Ksiądz, który przelał dwa miliony złotych, jest obecnie na emeryturze. Kuria poinformowała, że mianowano także nowego administratora parafii. 

Ksiądz Piotr Natanek podczas Misterium Męki Pańskiej (2017 r.)Biznesy ks. Natanka. 100 tys. zł, by ocalić "wzgórze ocalenia"

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: